Liderzy muszą jeszcze poczekać - wyniki środowych spotkań 31. kolejki gr. zachodniej II ligi

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek z walki o awans do I ligi odpadła Miedź Legnica. Podopieczni Janusza Kudyby w meczu o wszystko ulegli na własnym boisku Chojniczance Chojnica 1:2.

Adrian Dudkiewicz

Po wtorkowym zwycięstwie Zawiszy w Gdyni stało się jasne, że dalsze szanse Miedzianki zależą już nie tylko od jej piłkarzy. Pomóc w tym miała wygrana nad Chojniczanką. - Zostały nam cztery mecze. Jeśli je wygramy to awansujemy do I ligi, bo Zawisza na pewno straci jeszcze punkty. Za długo trwa ta ich świetna passa, więc musi się wreszcie skończyć - mówił obrońca Kamil Pilarski.

Niestety dla Miedzi, w środę wszystko sprzysięgło się przeciwko gospodarzom. Mimo ostatnio kiepskiej dyspozycji w pierwszej połowie dwa mocne ciosy zadała Chojniczanka. Już w 13. minucie spotkania po stałym fragmencie gry w polu karnym do piłki najszybciej dopadł Grzegorz Jakosz, który głową pokonał Siamina. To nie był koniec dramatu podopiecznych Janusza Kudyby. Jeszcze przed przerwą Bulatović wyciął w polu karnym szarżującego Tomasza Parzego. Pewnym egzekutorem okazał się sam poszkodowany. Legniczan stać było tylko na kontaktową bramkę Grzegorzewskiego.

Jednak najważniejszym wydarzeniem jest wygrana Olimpii Grudziądz na trudnym terenie w Wałbrzychu. Zwycięstwo gości na kwadrans przed końcem przypieczętował Przemysław Sulej. Triumf aktualnego lidera tabeli mogło dać mu awans do I ligi, ale na to biało-zieloni muszą poczekać do najbliższego weekendu. - Rywal nie może zrobić nam krzywdy, gramy pewnie i spokojnie. Przeprowadziliśmy kilka akcji, ale zabrakło ostatniego podania, które otworzyło by drogę do bramki - relacjonował dla pomorska.pl Mariusz Pawlak.

Jeszcze większe emocje były w Turku i Wągrowcu. W Wielkopolsce piłkarze Elany, gdy wreszcie dogonili gospodarzy po trafieniu Nowasielskiego miejscowi wykonywali stały fragment gry. Szczęśliwym strzelcem okazał się Topolski. Z kolei w Wągrowcu gracze Zagłębia jeden punkt uratowali w końcówce, a do bramki Nielby po podaniu Filipowicza trafił Marek Suker. O I ligę walczy jeszcze GKS Tychy. Zespół Rafała Góraka mógł ograć czarny koń rozgrywek, czyli Ruch Zdzieszowice. Jednak po otwartym spotkaniu w drugiej połowie dwa ostateczne ciosy zadali gospodarze.

WYNIKI ŚRODOWYCH SPOTKAŃ 31. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Górnik Wałbrzych - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:1)
0:1 - Ratajczak 27'
0:2 - Sulej 75'

Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:1)

3:2 - Topolski 90+6

Nielba Wągrowiec - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (0:1)

3:2 - Jaromir 82'

Czarni Żagań - Lechia Zielona Góra 2:1 (1:1)
0:1 - Figiel 10'
1:1 - Tracz 30'
2:1 - Pawela 53'

Raków Częstochowa - Polonia Nowy Tomyśl 3:0 wko

Polonia Słubice - Jarota Jarocin 0:3 wko

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!