Prawdziwe szaleństwo - relacja z meczu Dolcan Ząbki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Tego nie spodziewał się nikt w Ząbkach. Wygrana Dolcanu 5:1 nad Termalica Bruk-Bet Nieciecza daje bardzo duże szanse ząbkowianom na utrzymanie w przypadku rezygnacji z gry w ostatniej kolejce Odry Wodzisław.

Spotkanie mające rozstrzygać o tym, kto utrzyma się na zapleczu Ekstraklasy rozpoczęło się pomyślnie dla gości z Niecieczy. Piłkarze Termaliki już w 6. minucie zdobyli bramkę. Podczas dekoncentracji obrony gospodarzy piłkę otrzymał nie pilnowany w polu karnym Marcin Szałęga. Po zdobyciu bramki przyjezdni przejęli inicjatywę i skutecznie zablokowali środek pola tak, że piłkarzom Dolcanu trudno było się przebić choćby pod pole karne Termaliki.

Najaktywniejszym piłkarzem w szeregach drużyny trenera Piotra Wrześniaka był Andrzej Rybski, który angażował się w każdy atak gości. Gospodarze z biegiem czasu dochodzili jednak do głosu i oddawali strzały z dystansu oraz atakowali bokami. W 39. minucie popis swoich umiejętności dał Grzegorz Piesio, który huknął zza pola karnego w okienko bramki strzeżonej przez Lubosia Hajducha. Bramka dała wiatr w żagle piłkarzom Dolcanu i po kilku minutach było już 2:1. Rozegrali krótko rzut rożny i Daniel Chylaszek dośrodkował idealnie na głowę niskiego Marcina Korkucia, który pokonał golkipera.

Po przerwie gospodarze rzucili się na Termalikę. Kolejny cios zadał Damian Świerblewski, który wepchnął piłkę do bramki po podaniu Piotra Kosiorowskiego. Następnie inicjatywę przejęli goście, którzy powinni zdobyć dwie bramki. Piotr Trafarski, który w trakcie meczu wszedł na boisko raz z trzech a później z pięciu metrów nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy strzałami z głową.

Na osiem minut przed końcem trójkowy kontratak przeprowadził Świeblewski, podając do Kosiorowskiego, który oddał piłkę Patrykowi Koziarze a ten wbił ją do pustej bramki. W ostatniej minucie spotkania Kosiorowski przebiegł pół boiska i przelobował bramkarza.

Dolcan Ząbki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 5:1 (2:1)

0:1 - Szałęga 6'

1:1 - Piesio 39'

2:1 - Korkuć 45+1'

3:1 - Świerblewski 51'

4:1 - Koziara 82'

5:1 - Kosiorowski 93+3'

Dolcan Ząbki: Humerski - Chylaszek (65' Koziara), Korkuć, Ciesielski, Unierzyski, Dadacz, Piesio (71' Robaszek), Bazler, Buśkiewicz (63' Zapaśnik), Kosiorowski, Świerblewski.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Hajduch - Mysona (46' Kowalski), Cios, Prokop (61' Trafarski), Baran, Piątek, Pawlusiński, Lipecki, Szałęga (42' Kubowicz), Rybski, Cichos.

Żółte kartki: Unierzyski, Świerblewski, Kosiorowski, Zapaśnik (Dolcan) oraz Prokop (Termalica).