Podsumowanie towarzyskich meczów: Zwycięstwa Australii i Paragwaju

W niedzielę rozegrano kilka meczów towarzyskich. Polacy pokonali głębokie rezerwy Argentyny, natomiast Australia i Paragwaj pokonały odpowiednio drużyny Nowej Zelandii oraz Boliwii.

Adam Kiołbasa

Kangury nie dały żadnych szans swojemu przeciwnikowi z Oceanii i zaaplikowały mu aż trzy bramki, nie tracąc żadnej. Bohaterem spotkania został Kennedy, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Wynik rywalizacji w 90. minucie ustalił Troisi.

Chiny w starciu z Uzbekistanem zdołały zwyciężyć 1:0, a decydujący cios zadał Gao, który wpisał się na listę strzelców w 65. minucie.

Przygotowujące się do Copa America reprezentacje Boliwii i Paragwaju zmierzyły się ze sobą. Górą byli goście, którzy przez większą część spotkania przeważali i, co najważniejsze, potrafili udokumentować, że są zespołem lepszym. Wynik rywalizacji otworzył Barrios, a w 72. minucie Santander trafił na 2:0.

Ponadto Polska pokonała rezerwy Argentyny 2:1. O sukcesie orłów Franciszka Smudy zadecydowały gole Adriana Mierzejewskiego i Pawła Brożka. Dla Albicelestes gola zdobył Ruben.