Zobacz efektowne zwycięstwo najbliższych rywali Polaków i wymarzony debiut Martina (wideo)

Gole debiutantów Marvina Martina i Younesa Kaboula w ostatnich 5 minutach towarzyskiego spotkania Ukrainy z Francją zapewniły Trójkolorowym wysokie zwycięstwo. Wcześniej jednak podopieczni Laurenta Blanca mieli spore kłopoty ze współgospodarzami Euro 2012.

Konrad Kostorz

Francuzi wystąpili w przemeblowanym składzie w porównaniu do meczu z Białorusią (w piątek w el. Euro 2012 padł remis 1:1). Od 1. minuty w składzie nie znalazł się żaden z graczy wyjściowej "11" z Mińska! Szansę dostali za to m.in. Yohan Cabaye (Lille), Yann M'vila (Rennes) i Blaise Matuidi (Saint Etienne). Bardzo możliwe, że ci sami zawodnicy w najbliższy czwartek wybiegną na murawę w pojedynku z biało-czerwonymi.

Debiut-marzenie w kadrze zaliczył pomocnik Sochaux Marvin Martin, który przymierzany jest do najsilniejszych klubów Europy. 23-letni król asyst Ligue 1, strzelając 2 gole (dodatkowo zaliczył asystę), dokonał tego co w 1994 roku udało się legendarnemu Zinedine'owi Zidane'owi. Wówczas 108-krotny reprezentant kraju w swoim debiucie przeciwko Czechom (2:2) również dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

- To jasne, że teraz zaczną się porównania. Oczywiście życzę Martinowi takiej kariery, jaką zrobił Zidane - skomentował Laurent Blanc. Pierwszy występ w narodowych barwach golem okrasił również defensor Tottenhamu, Younes Kaboul. - To młodzi piłkarze, którzy są chętni do gry, walczą na całego i są kreatywni. Wykorzystali swoją szansę - podsumował występ na Donbass Arena selekcjoner.

Ukraina - Francja 1:4 (0:0)
1:0 - Tymoszczuk 53'
1:1 - Gameiro 58'
1:2 - Martin 87'
1:3 - Kaboul 89'
1:4 - Martin 90+2'