Sparingowo: Cracovia pokonała Piast Gliwice. Kapitalny gol Rupy

W rozegranym w sobotę na płycie głównej stadionu Cracovii sparingu Pasy pokonały 2:1 pierwszoligowy Piast Gliwice.

Maciej Kmita

Dla gospodarzy był to trzeci mecz kontrolny w letnim okresie przygotowawczym. Wcześniej podopieczni Jurija Szatałow zremisowali 0:0 z MSK Żylina oraz przegrali 0:2 z Ruchem Radzionków. Z kolei dla Piasta był to drugi sparing po porażce 1:3 z FK Senica.

Gospodarze zagrali bez Arkadiusza Radomskiego, Łukasza Nawotczyńskiego, Andraża Struny, Roka Strausa, Aleksandr Suworowa, Aleksejsa Visnakovsa i Łukasza Mierzejewskiego. Po raz pierwszy w barwach Pasów zaprezentowali się natomiast Wojciech Kędziora i Krzysztof Nykiel.

W drużynie Marcina Brosza testowani natomiast byli Dariusz Trela z Młodej Wisły, Przemysław Bella z Ruchu Zdzieszowice, Mateusz Urbański z Cracovii oraz Pavol Cicman. Od pierwszej minuty zagrali nowo pozyskani Tomasz Bzdęga i Pavel Vrana.

Właśnie ten drugi w 40. minucie gry dał gościom prowadzenie. Po dośrodkowaniu Mariusza Zganiacza z głębi pola głową skierował piłkę do bramki Cracovii. Wcześniej jedyną godną odnotowania akcję był strzał Saidiego Ntibazonkizy z 17 metrów, który na poprzeczkę zbił Trela.

Drugą połowę lepiej zaczęły Pasy, ale najpierw indywidualna akcja Ntibazonkiza z 47. minuty zakończyła się udana interwencją Macieja Gostomskiego, a chwilę później Vladimir Boljević trafił w poprzeczkę jego bramki.

Na dobrych kilkanaście minut tempo spotkania "siadło", a publiczność z letargu wyrwał Dawid Rupa, który zastąpił Ntibazonkizę. Młody skrzydłowy Cracovii przy pierwszym kontakcie z piłką przeprowadził kapitalną akcję zakończoną uderzeniem z 25 metrów, przy którym Gostomski był bez szans.

Kiedy wydawało się, że sparing zakończy się bez rozstrzygnięcia, Bartłomiej Dudzic wypuścił "w uliczkę" Marcina Krzywickiego, który w sytuacji sam na sam pokonał Gostomskiego.

Cracovia - Piast Gliwice 2:1 (0:1)
0:1 - Vrana 40'
1:1 - Rupa 70'
2:1 - Krzywicki 90'

Cracovia: Gąsiński - Nykiel, Kosanović, Biernat (46' Trivunović), Suart (63' Puzigaca) - Bartczak (66' Szeliga), Boljević (76' Żołądź) - Ntibazonkiza (67' Rupa), Kędziora (59' Krzywicki), Dudzic - Krieger.

Piast: Trela (46' Gostomski) - Bella, Urbański, Buryan, B. Sopel (75' Nalepa), Bzdęga (46' Maciejak), Pietroń (46' Łuszcz), Matras (75' Murawski), Vrana (46' Zaręba), Zganiacz, (46' Pokotulik), Cicman (46' D. Sopel).