Sparingowo: Zwycięstwo Cracovii w Holandii

W pierwszym sparingu podczas obozu w holenderskim Zuthpen Cracovia pokonała 1:0 wicemistrza Eerste Divisie (drugi szczebel rozgrywek) FC Zwolle. Zwycięskiego gola zdobył Bartłomiej Dudzic.

Maciej Kmita

W zespole Pasów zabrakło m.in. Arkadiusza Radomskiego i Andrzeja Niedzielana. Ten pierwszy trenuje na pełnych obrotach, ale jest oszczędzany w meczach kontrolnych. Z kolei "Wtorek" zmaga się z kontuzją mięśnia uda i ze stuprocentowymi obciążeniami zacznie ćwiczyć na początku nowego tygodnia.

Jedyną bramkę spotkania zdobył w 38. minucie Bartłomiej Dudzic, który wykończył akcję zainicjowaną przez Wojciecha Kędziorę. Od 50. minuty Pasy grały w "10" po tym jak drugą żółtą kartkę obejrzał Hesdey Suart.

To trzeci z rzędu wygrany sparing drużyny Jurija Szatałowa po zwycięstwach z Piastem Gliwice (2:1) i Koroną Kielce (1:0). Wcześniej krakowianie zremisowali z MSK Żylina (0:0) i przegrali z Ruchem Radzionków (0:2).

Jak wyliczyli opiekunowie portalu wikipasy.pl był to 500. mecz Cracovii z zagranicznym przeciwnikiem.

FC Zwolle - Cracovia 0:1 (0:1)
0:1 - Dudzic 38'

FC Zwolle: Boer - van Polen, Lachman, Aafjes, Bakkati, Olijve, Maachi, Achenteh, Kluin, Slot, van der Berg. Grali również: Bannink, Ijzerman, ter Wielen, Mailoa, Mamedov, Pot, Saymak.

Cracovia: Kaczmarek - Nykiel (46' Struna), Kosanović (60' Nawotczyński), Szeliga, Suart - Suworow, Bartczak (69' Żołądź), Boljević, Ntibazonkiza (73' Rupa) - Kędziora (46' Straus) - Dudzic (46' Krieger).