Copa America: Urugwaj wyeliminował Argentynę!

Argentyna za burtą Copa America 2011! Gospodarze imprezy odpadli w ćwierćfinale, ulegając w rzutach karnych drużynie Urugwaju. Po 120 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Szymon Mierzyński

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla Urugwaju. Już w 6. minucie Alvaro Gonzalez przytomnie zgrał piłkę do Diego Pereza, a ten wślizgiem z bliska pokonał Sergio Romero. Najlepszy reprezentant Ameryki Południowej podczas mundialu w RPA objął prowadzenie, czym wzbudził konsternację w szeregach przeciwnika.

Argentyńczycy natychmiast rzucili się do odrabiania strat i zepchnęli zespół Oscara Tabareza do głębokiej defensywy. Efekty nadeszły bardzo szybko, bowiem już w 18. minucie Albicelestes wyrównali. Z prawego skrzydła precyzyjnie dośrodkował Lionel Messi, a Gonzalo Higuain wybiegł zza pleców obrońców i trafił do siatki precyzyjnym uderzeniem głową.

Gospodarze Copa America odrobili straty i wydawało się, iż bez problemu pójdą za ciosem, zwłaszcza że Urugwaj grał bardzo defensywnie. Nic bardziej mylnego! Argentyńczycy bili głową w mur i nie pomogła im nawet czerwona kartka, którą w 39. minucie otrzymał Perez (była ona efektem notorycznych i bezmyślnych fauli).

W drugiej połowie rezultat także nie uległ zmianie, wyrównały się tylko siły na boisku. W 86. minucie los Pereza podzielił Javier Mascherano, który również przedwcześnie zakończył udział w rywalizacji. Ostatecznie 120 minut gry nie wyłoniło zwycięzcy i sędzia zarządził konkurs rzutów karnych.

Na dziesięć jedenastek tylko jedna nie skończyła się golem. Ku rozpaczy miejscowych kibiców pechowcem okazał się Carlos Tevez, którego uderzenie kapitalnie obronił Fernando Muslera. Tymczasem w ekipie urugwajskiej wszyscy trafili do siatki i po ostatnim strzale Martina Caceresa Argentyna musiała pogodzić się z porażką.