Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

KSZO 1929 nowym ostrowieckim klubem

Ostrowiec Świętokrzyski to miasto o sporych tradycjach piłkarskich. W związku z dramatyczna sytuacją KSZO SSA, władze miasta podjęły decyzję o utworzeniu nowego podmiotu piłkarskiego, który pod nazwą KSZO 1929 Ostrowiec Św. rozpocznie zmagania w lidze okręgowej.

Anna Soboń
Anna Soboń

Prezydent miasta Jarosław Wilczyński znalazł swego rodzaju opcje na zachowanie tradycji piłkarskich w hutniczym mieście. Wspólnie z działaczami Jandaru Bodzechów, grającego w lidze okręgowej, zapadła decyzja o przeniesieniu drużyny do Ostrowca i jej starcie w rozgrywkach pod nowa nazwą: KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

- W najbliższy wtorek na zarządzie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej zostanie przedstawiona propozycja występowania w lidze okręgowej w miejsce dotychczasowej drużyny Jandaru Bodzechów nowego klubu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, z siedzibą w Ostrowcu przy ulicy Świętokrzyskiej 11. Klub będzie grał w barwach ostrowieckich - powiedział na konferencji prasowej Wilczyński.

Nie zmienia to w żaden sposób sytuacji w jakiej jest II-ligowy KSZO SSA Ostrowiec Św., bo nowy klub nie będzie funkcjonował zamiast spółki. Niewykluczone, że w mieście będą dwa kluby, gdyż trwają rozmowy na temat przejęcia pakietu większościowego akcji spółki przez menadżera piłkarskiego Marka Profusa.

Prezydent podtrzymał swoje wcześniejsze zapewnienia dotyczące wsparcia KSZO SSA w postaci stypendiów dla zawodników oraz nieodpłatnego wykorzystywania przez klub obiektów sportowych. Również Celsa Huta Ostrowiec nie odwróci się od klubu i na mocy obowiązującej do końca roku umowy będzie wspierać klub na uzgodnionych zasadach.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce!
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×