Puchar Niemiec: Wicemistrz poległ w thrillerze w Dreźnie, Werder za burtą, hat-trick w 14 minut

Sypnęło niespodziankami w sobotnich meczach 1/32 finału Pucharu Niemiec. Los VfL Wolfsburg podzieliły Bayer Leverkusen, choć prowadził już 3:0 z Dynamem, oraz Werder Brema, który nie sprostał III-ligowcowi. Aż 10 goli zdobyli piłkarze z Paderborn.

Konrad Kostorz

Teoretycznie największych trudności spośród faworytów mógł spodziewać się zespół Robina Dutta, który udał się do Drezna na pojedynek z beniaminkiem 2. Bundesligi. Tylko na ławce zasiadł Michael Ballack. Kwestia awansu wydawała być się rozstrzygnięta już w 12. minucie po golach Erena Derdiyoka i Sidneya Sama, ale ekipa z Saksonii niesiona dopingiem niemal 25 tysięcy fanów nie zrezygnowała i sensacyjnie doprowadziła do wyrównania. Duża w tym zasługa duetu Robert Koch (2 gole) i Cristiana Fiela (2 asysty).

W dogrywce Aptekarze przycisnęli, ale nie potrafili sforsować szczelnej defensywny Dynama. Tymczasem w 117. minucie Sascha Pfeffer świetnie podał na wolne pole do Alexandra Schnetzlera, który z zimną krwią przelobował Davida Yelldella i sensacja stała się faktem.

Początkowo spotkanie z 3. zespołem III ligi układało się po myśli Werderu. Pierwszego po powrocie do Niemiec gola zdobył Markus Rosenberg. Jednak w 51. minucie rzut karny zmarnował Marko Marin, a niedługo potem Christian Sauter pokonał Tima Wiese bezpośrednio z rzutu wolnego z 22 metrów! Po 120 sekundach Hanzeaci już przegrywali za sprawą Marca Schnatterera. Thomas Schaaf próbował ratować wynik desygnując do gry napastników: Marko Arnautovicia i Sandro Wagnera, ale w końcówce Werder wcale nie dominował i ostatecznie zasłużenie podzielił los Wolfsburga i Bayeru.

Kłopotów nie uniknęli Rothosen, którzy wybrali się do Dolnej Saksonii na rywalizację z V-ligowcem. Oldenburg postawił ekipie Michaela Oenninga twarde warunki i przez długie minuty był remis. W 72. minucie z dobrej strony pokazał się jednak Mladen Petrić, który wykorzystał podanie Davida Jarolima.

Błyskotliwą formę potwierdził team Dietera Heckinga. Po wygraniu wszystkich 6 sparingów Der Club, w tym z Ajaxem, rozbił w pył Arminię, a w ciągu 14 minut skompletował Markus Feulner, który poprzedni sezon przesiedział na ławce rezerwowych Borussii Dortmund. Premierowe trafienie dla FCN zaliczył utalentowany Czech, Thomas Pekhart. Kłopotów z awansem nie miały też Czerwone Diabły. Z IV-ligowcem z Halle długo męczyły się za to Orły, których uratował niegrzeszący ostatnio skutecznością Theofanis Gekas.

Wyniki sobotnich spotkań I rundy Pucharu Niemiec:

BFC Dynamo - FC Kaiserslautern 0:3 (0:2)
0:1 - Ilicević 18'
0:2 - Tiffert 23'
0:3 - Petsos 50'

Hallescher FC - Eintracht Frankfurt 0:2 (0:0)
0:1 - Gekas 85' (k.)
0:2 - Gekas 90'

1. FC Heidenheim - Werder Brema 2:1 (0:1)
0:1 - Rosenberg 33'
1:1 - Sauter 57'
2:1 - Schnatterer 58'

Dynamo Drezno - Bayer Leverkusen 4:3 (0:2, 3:3)
4:3 - Schnetzler 117'

Eintracht Trier - FC Sankt Pauli 2:1 (1:0)
1:0 - Kulabas 16'
1:1 - Saglik 88'
2:1 - Hauswald 89'

Arminia Bielefeld - FC Nuernberg 1:5 (1:3)
1:0 - Jerat 15'
1:1 - Feulner 26'
1:2 - Feulner 35'
1:3 - Feulner 40'
1:4 - Mak 64'
1:5 - Pekhart 71'

Rot-Weiss Ahlen - SC Paderborn 0:10 (0:4)

1:2 - Petrić 72'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)