Anglia: Co za mecz na Wembley! United lepsi od The Citizens! (wideo)

Manchester City prowadził z Manchesterem United 2:0 w meczu o Tarczę Wspólnoty, a mimo to przegrał 2:3. Decydującą bramkę stracił w trzeciej doliczonej minucie. Mistrzowie Anglii rozpoczęli sezon od kolejnego trofeum.

Bartosz Zimkowski

Sir Alex Ferguson zdecydował się wystawić silną "jedenastkę", a nie rezerwy, jak przewidywały brytyjskie media. Zaskoczeniem mogło być pojawienie się Danny'ego Welbecka, który razem z Waynem Rooney'em miał grać najbliżej bramki Man City. Skoro mowa o The Citizens to w pierwszym składzie zabrakło debiutantów.

Po pierwszej połowie The Citizens prowadzili już 2:0. Najpierw siedem minut przed przerwą Joleon Lescott pokonał Davida De Gea strzałem głową po dośrodkowaniu Davida Silvy. Później Edin Dzeko uderzeniem sprzed pola karnego sprawił, że na Wembley było słychać tylko fanów Man City.

W przerwie Ferguson dokonał aż trzech zmian. Na boisku zameldowali się: Jonny Evans, Tom Cleverley i Phil Jones. Wystarczyło siedem minut, żeby Czerwone Diabły zdobyły kontaktową bramkę. Nowy nabytek Ashley Young dośrodkował w pole karne, a tam niepilnowany Chris Smalling trafił do siatki rywali.

W 58. minucie mistrzowie Anglii przeprowadzili kapitalną akcję (film wideo poniżej), po której Luis Nani podciął futbolówkę nad Joe Hartem i na Wembley był już remis. W trzeciej doliczonej minucie Manchester United zdobył zwycięską bramkę. Fatalny błąd popełnił Vincent Kompany, bowiem Belg stracił piłkę w efekcie czego Nani minął Harta i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Man City wygrywał 2:0, a mimo to przegrał 2:3. Bohaterem został Nani - zdobywca dwóch goli.