Stranieri z T-Mobile Ekstraklasy: Gole Meliksona i Jeża, asysta Suworowa (wideo)

Całkiem udanie w środowych towarzyskich meczach międzypaństwowych zaprezentowali się obcokrajowcy z polskiej ekstraklasy. Maor Melikson zdobył swoje pierwsze bramki dla reprezentacji Izraela, na listę strzelców wpisał się również Robert Jeż, a Aleksandr Suworow zanotował asystę.

Maciej Kmita

Tym razem powołanie do swoich reprezentacji dostało 22 stranieri z naszej ligi, czyli niemal o połowę mniej niż na czerwcowe spotkania, ale na uwagę zasługuje fakt, że tym razem każdy z nich dostąpił zaszczytu gry w narodowych barwach.

Najlepiej swój moment wykorzystał Melikson. Dla gwiazdora Wisły Kraków występ przeciwko drużynie Wybrzeża Kości Słoniowej był dopiero drugim w karierze dla reprezentacji Izraela, ale kto wie, czy 27-letni pomocnik nie wywalczył sobie w środę miejsca w ekipie Luisa Fernandeza na dłużej. Melikson pojawił się na boisku w 52. minucie gry przy stanie 0:3, ale natchnął Izraelczyków do odrabiania strat, zdobył dwie bramki i mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Afrykańczyków 4:3.

Z kolei gol Jeża z Polonii Warszawa dla Słowacji dał wygraną nad Austrią. To drugie trafienie byłego zawodnika MSK Żylina w narodowych barwach. W bramce Słowacji pełne 90 minut rozegrał znany z Legii Warszawa Jan Mucha. Natomiast Suworow z Cracovii, który jest najlepszym strzelcem Mołdawii podczas eliminacji Euro 2012, tym razem do siatki rywali nie trafił, ale zanotował asystę przy golu Igora Armasza. Jego drużyna przegrała z Cyprem 2:3, a drugą bramkę dla Mołdawii zdobył były gracz Pasów, Georgij Owsjannikow.

Do ciekawych pojedynków doszło w Kownie i Rydze, gdzie przeciwko sobie w meczach odpowiednio Litwy z Armenią i Łotwy z Finlandią zagrali piłkarze z kilku klubów T-Mobile Ekstraklasy.

Ermin Seratlić (Czarnogóra U-21)
towarzysko Czarnogóra - Bośnia i Hercegowina U-21 (3:1) - w wyjściowym składzie, zmieniony

Maor Melikson (Izrael)
towarzysko Izrael - Wybrzeże Kości Słoniowej (3:4) - od 52. do 90. minuty i dwie bramki