Puchar Polski: Ogrom emocji, trzej I-ligowcy wyeliminowani

We wtorek odbyły się cztery spotkania I rundy Pucharu Polski. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Aż trzy pojedynki nie zakończyły się w regulaminowym czasie.

W tym artykule dowiesz się o:

Najłatwiej poszło Ruchowi Zdzieszowice, który wyeliminował Kolejarza Stróże. II-ligowiec triumfował 2:0 po bramkach zdobytych w drugiej połowie. Ten wynik nie był jedyną wtorkową niespodzianką. Po rzutach karnych z rywalizacji o krajowe trofeum odpadły dwie inne drużyny zaplecza ekstraklasy: KS Polkowice oraz GKS Katowice. Ekipa Dominika Nowaka musiała uznać wyższość Okocimskiego Brzesko, natomiast podopieczni Rafała Góraka przegrali konkurs jedenastek z Puszczą Niepołomice.

Dogrywka była potrzebna, by wyłonić zwycięzcę pojedynku Elana Toruń - Flota Świnoujście. Tym razem górą był faworyt znad morza. Zespół Krzysztofa Pawlaka triumfował 3:1, choć trzeba przyznać, że miał nieco ułatwione zadanie. Dość powiedzieć, że gospodarze kończyli zawody w ósemkę.

Na środę zaplanowano osiem kolejnych meczów I rundy Pucharu Polski. Przypomnijmy, że pewne awansu są już: Chrobry Głogów, Limanovia Limanowa oraz Rozwój II Katowice. Rywale tych drużyn oddali spotkania walkowerem.