El. LM: Szczęsny obronił rzut karny! Arsenal, Olympique Lyon i Benfica w fazie grupowej

W środę poznaliśmy pięciu ostatnich uczestników fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wśród nich jest m. in. Arsenal Londyn. Kanonierzy wygrali na wyjeździe z Udinese Calcio, a duży udział w tym sukcesie miał Wojciech Szczęsny, który obronił rzut karny!

Po pierwszej połowie zespół Arsene Wengera przegrywał we Włoszech 0:1 i jego awans był bardzo niepewny. Londyńczycy otrząsnęli się dopiero po przerwie. Stan rywalizacji wyrównał Robin Van Persie, a gola na 2:1 zdobył Theo Walcott. Arsenal nie musiał drżeć o wynik dzięki Wojciechowi Szczęsnemu. Przy rezultacie remisowym sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy i wtedy Polak pokazał klasę, broniąc niezły strzał Antonio Di Natale. To był moment zwrotny w tym spotkaniu. Włosi stracili wszelkie nadzieje na ostateczny sukces, w efekcie polegli 1:2.

Najłatwiej kwalifikację do fazy grupowej wywalczyła Benfica Lizbona. Po ubiegłotygodniowym remisie 2:2, w rewanżu Portugalczycy nie dali FC Twente żadnych szans i triumfowali 3:1. Dwie bramki strzelił Axel Witsel. Nieco więcej kłopotów miał Olympique Lyon. Drużyna znad Sekwany - z dwubramkową zaliczką w garści - musiała odpierać szaleńcze ataki Rubina Kazań, lecz osiągnęła cel. Rosjanie mieli szansę tylko przez 10 minut, gdy prowadzili 1:0 po trafieniu Bebrasa Natcho.

Viktoria Pilzno nie roztrwoniła przewagi z wyjazdowej potyczki z FC Kopenhaga (3:1) i u siebie również okazała się lepsza od Duńczyków, triumfując 2:1. Największy charakter pokazał BATE Borysów. U siebie Białorusini tylko zremisowali ze Sturmem Graz 1:1, a to oznaczało, że będą musieli atakować na terenie rywala. I atakowali. Zespół Viktora Goncharenki zademonstrował w Austrii bardzo zdyscyplinowany futbol. Pokonał gospodarzy 2:0 i w nagrodę uzyskał awans.

Losowanie fazy grupowej odbędzie się w czwartek o godz. 17.45 w Monako.