Polacy w Grecji: Debiut Michała Stasiaka

W sobotę w Grecji rozpoczął się nowy sezon Super League. Z powodów pozasportowych nie wszyscy Polacy mieli szansę wybiec na boisko. W Skodzie Xanthi debiut zaliczył Michał Stasiak.

Wojciech Święch

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - zespół Brazylijczyka z polskim paszportem miał w niedzielę podjąć Olympiakos Volos. Jednak ostatnia ze wspomnianych drużyn została zdegradowana z ekstraklasy z powodu korupcji. Z tych samych przyczyn z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnała się Kavala, którą przed nowym sezonem wzmocnił Łukasz Mierzejewski.

Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - klub Polaka miał w sobotę zmierzyć się w Agrinio z miejscowym Panaitolikosem. Jednak mecz się nie odbył, gdyż odwołanie Iraklisu Saloniki w sprawie decyzji o degradacji zostało pozytywnie rozpatrzone. Oznacza to, że salonicka drużyna (mająca w składzie bramkarza Norberta Witkowskiego) może zająć miejsce Asterasu w Super League.

Michał Stasiak (Skoda Xanthi) - polski obrońca zaliczył cały mecz wyjazdowy przeciwko PAOK-owi Saloniki. Skoda doznała porażki na boisku rywala w stosunku 0:1.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - obrońca całe spotkanie ze Skodą Xanthi (1:0) obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - jego klub zmierzył się na wyjeździe z Panioniosem Ateny. Polski defensor zagrał od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. W 82. minucie pojedynku nasz rodak ładnie dośrodkował w pole karne rywali. Do futbolówki dopadł chorwacki napastnik Mario Budimir, lecz jego uderzenie głową nie było celne. Ergotelis wywalczył w Atenmach remis w stosunku 2:2.