Ligue 1: Obraniak wszedł w drugiej połowie i odmienił grę Lille w meczu z wicemistrzem

Na rozpoczęcie sezonu piłkarze Olympique Marsylia pokonali OSC Lille 5:4 w dramatycznym Superpucharze Francji. W spotkaniu ligowym mistrzowie kraju zrewanżowali się wicemistrzom, w czym swój udział miał Ludovic Obraniak.

Zespół Rudiego Garcii tradycyjnie rozpoczął w ustawieniu 4-3-3 bez Ludovika Obraniak w wyjściowej "jedenastce". Do przerwy wszystko szło po myśli Les Dogues, których na prowadzenie wyprowadził Moussa Sow, uprzedziwszy wślizgiem Steve'a Mandandę.

Po zmianie stron gra obrońców tytułu uległa jednak znacznemu pogorszeniu i w efekcie Mathieu Valbuena dwukrotnie - raz pomógł mu rykoszet - pokonał Mickaela Landreau. Przy stanie 1:2 szkoleniowiec zdecydował się zastąpić Benoit Pedrettiego Obraniakiem, który odmienił grę Lille.

Reprezentant Polski nie uczestniczył wprawdzie w akcji, po której wyrównał Aurelien Chedjou, ale w 74. minucie obsłużył świetnym podaniem Edena Hazarda. Szarżujący Belg został brutalnie sfaulowany w polu karnym, a z 11 metrów nie pomylił się Sow. Później "Ludo" przeprowadził jeszcze niejedną akcję LOSC, po której zadrżała defensywa Marsylii. Udanie egzekwował również stałe fragmenty.

Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 3:2 i po czterech kolejkach z 7 punktami na koncie zajmują 7. pozycję w tabeli Ligue 1. Liderem, pomimo porażki w Lyonie, pozostaje Montpellier.

OSC Lille - Olympique Marsylia 3:2 (1:0)