KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Olejkowska: Po pozytywnej decyzji ws. meczu z Niemcami rozpoczniemy sprzedaż kolejnych biletów

Rzeczniczka prasowa PZPN Agnieszka Olejkowska w rozmowie z telewizją TVN 24 powiedziała, że na chwilę obecną nie widzi zagrożenia dla organizacji meczu Polska - Niemcy na stadionie PGE Arena. Gdyby do niego nie doszło - byłby to duży skandal. PZPN chce także w dniach 3-4 września sprzedawać bilety w kasach stadionowych, ale nic na ten temat nie wie jeszcze operator stadionu spółka Lechia Operator!
Aleksander Wójcik
Aleksander Wójcik

Straż pożarna w Gdańsku nie wyraziła zgody na organizację meczu Polska - Niemcy na PGE Arena. Decyzję czy spotkanie się odbędzie, podejmie w godzinach popołudniowych prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Dla niego opinia straży pożarnej nie jest wiążąca. W dodatku nawet gdyby i on nie zezwolił na rozegranie meczu reprezentacji Polski, to jego decyzję może uchylić gdański wojewoda.

Rzeczniczka prasowa PZPN Agnieszka Olejkowska jest spokojna, wierzy, że usterki techniczne uda się wyeliminować i spotkanie zgodnie z planem rozegrane zostanie na PGE Arenie. - Na tą chwilę nie bierzemy w ogóle pod uwagę wariantu, żeby przenieść spotkanie Polska - Niemcy z Gdańska na inny stadion. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami miasta i mam nadzieję, że uda się wszystko doprowadzić do szczęśliwego finału - zapowiada rzeczniczka.

PZPN nie przewiduje zmiany lokalizacji tego meczu choćby z powodów czysto logistycznych. Nie mówiąc o skandalu, jaki by taka decyzja wywołała: - Pomijając fakt, że taka decyzja naraziłaby nas na śmieszność i byłby to duży skandal, to nie wyobrażam sobie operacji zmiany lokalizacji meczu ze względów logistycznych. Przecież trzeba by było nie tylko przenieść reprezentacje i całe sztaby Niemiec i Polski, ale także 40 tysięcy ludzi, którzy mają już bilety, zabukowane hotele czy plany podróży. Na to wszystko nie ma już czasu.

Poza tym dodaje, że to nie związek, a operator stadionu jest odpowiedzialny za stan techniczny obiektu i bezpieczeństwo widzów. - My jako związek tylko wynajmujemy obiekt.

Jak zapewniła rzeczniczka, jest nadzieja, że w dniach 3-4 września resztka wejściówek będzie dostępna w wolnej sprzedaży w kasach stadionu. Tymczasem na oficjalnej stronie Lechii Gdańsk widnieje komunikat, że klub nie prowadzi sprzedaży biletów na spotkanie Polska - Niemcy! - Planujemy wolną sprzedaż ostatnich biletów w dniach 3-4 września w kasach operatora - czyli na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Nie jest więc prawdą, że nic na ten temat nie wie spółka Lechia Operator. Jest to wprowadzanie opinii publicznej w błąd i nie wiem co to ma na celu. Jeśli zapadnie ostateczna decyzja i zgoda władz Gdańska na organizację meczu, to rozpoczynamy sprzedaż biletów dla kibiców w Gdańsku na stadionie - kończy rzeczniczka PZPN.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
TVN 24
Komentarze (1)
 • Jab Zgłoś komentarz
  Pani Olejkowska może mówić co jej się żywnie podoba,bo za nic nie będzie odpowiadać w razie tragedi.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×