KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Największe gwiazdy Górnika ostatnich lat zagrają dla fundacji "Mam marzenie"

Do niezwykłego spotkania dojdzie podczas niedzielnego "Pierwszego dzwonka z Górnikiem" na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu. W starciu oldbojów Górnika z przyjaciółmi fundacji "Mam marzenie" zagrają zawodnicy świetnie znani kibicom na Śląsku i nie tylko.

Marcin Ziach
Marcin Ziach

Jednym z centralnych punktów obchodów "Pierwszego dzwonka z Górnikiem" będzie mecz piłkarski pomiędzy zespołem oldbojów zabrzańskiego klubu a przyjaciółmi fundacji "Mam marzenie" - współorganizatora niedzielnej imprezy.

Kogo kibice zobaczą na boisku przy okazji pasjonującej piłkarskiej potyczki? Obsada będzie imponująca. Zespół Górnika poprowadzi Stanisław Oślizło, a do dyspozycji będzie miał tak znamienitych przed laty zawodników jak Andrzej Orzeszek, Marek Piotrowicz, Marek Majka, Grzegorz Lekki, Marek Kostrzewa, Mieczysław Agafon, Dariusz Koseła, Rafał Kocyba, Grzegorz Bartoń, Józef Dankowski czy Grzegorz Dziuk. Innowacją będzie występ w zespole byłych graczy Trójkolorowych ulubieńców trybun stadionu przy Roosevelta Jacka Wiśniewskiego i Adama Kompały.

- Jacek Wiśniewski już w zespole oldbojów występował, ale powrót Adama Kompały jest rzeczywiście wydarzeniem bez precedensu. Długo namawialiśmy go, żeby zdecydował się wejść do naszej drużyny i wreszcie się udało - cieszy się Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy Górnika.

Poza głównymi aktorami niedzielnego widowiska, ciekawie będzie także na trybunach. Tam zasiąść mają legendy śląskiego klubu w osobach Jana Kowalskiego, Władysława Szaryńskiego, Zygmunta Anczoka czy Jana Banasia. - Lista wciąż nie jest jeszcze zamknięta. Mamy nadzieję, że z powodu tak szczytnego celu uda nam się ściągnąć wielu innych naszych legendarnych zawodników - przekonuje Maj. Niewykluczone, że w Zabrzu pojawią się także Hubert Kostka i Włodzimierz Lubański.

Celem niedzielnego meczu będzie kwesta na rzecz podopiecznych fundacji "Mam marzenie" zmagających się z chorobami nowotworowymi. Sam mecz ma być przede wszystkim dobrą zabawą. - Miejmy nadzieję, że zawodnicy stworzą dobre widowisko z lepszym efektem niż ja ostatnio - uśmiecha się Maj, który w ostatnim meczu oldbojów Górnika… zerwał ścięgno Achillesa. Po klubie obecnie kuśtyka o kulach, z potężnym gipsowym opatrunkiem na nodze.

Organizatorami niedzielnej imprezy są Górnik Zabrze i fundacja "Mam marzenie". Współorganizatorem jest stowarzyszenie kibiców Klub Sympatyków Górnika Zabrze. Patronem medialnym imprezy jest portal SportoweFakty.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

Cele imprezy "Pierwszy dzwonek z Górnikiem" <-

Plan "Pierwszego dzwonka z Górnikiem":
14:00 - mecz oldbojów Górnika Zabrze z przyjaciółmi Fundacji "Mam Marzenie" - główna płyta stadionu im. Ernesta Pohla
15:00 - początek imprezy w "Śląskim Rancho" przy ul. Webera, dmuchańce, piłkarskie zabawy, animacje dla dzieci
15:30 - oficjalne otwarcie imprezy
15:30-17:00 - występu iluzjonisty, pokazy sztuk walki, pokaz ratownictwa medycznego
17:00 - wejście piłkarzy Górnika Zabrze na scenę, rozmowy i licytacje pamiątek
18:15 - koncert śląskich zespołów
19:00 - koncert zespołu "Ścigani"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×