Młoda Ekstraklasa: Piorunująca końcówka Legii, Widzew nowym liderem

Za nami wszystkie spotkania rozgrywanej awansem 15. kolejki Młodej Ekstraklasy. W sobotę doszło do zmiany lidera. Na 1. miejsce w tabeli przesunął się Widzew Łódź.

Szymon Mierzyński

Widzewiacy wygrali u siebie z Lechem Poznań 2:1, mimo że to goście jako pierwsi objęli prowadzenie. Zespół Andrzeja Kretka wykorzystał w ten sposób koszmarną wpadkę Korony Kielce, która uległa Legii Warszawa aż 1:5. Podopiecznym Włodzimierza Gąsiora nie wychodziło w Sulejówku dosłownie nic. Już w 13. minucie za faul taktyczny czerwoną kartkę otrzymał Artur Cebula i kielczanie przez niemal całe zawody grali w liczebnym osłabieniu. Mimo to długo udawało im się prowadzić wyrównaną walkę. Na bramkę Mateusza Lisieckiego odpowiedział w 81. minucie Piotr Gawęcki.

Końcówka była jednak prawdziwym wstrząsem dla Korony. Wojciech Małecki został wyrzucony z boiska za faul, a między słupkami stawali zawodnicy z pola - najpierw Gawęcki, którego po chwili zmienił Dominik Lenart. Tymczasem Legia urządziła w ostatnich minutach istny festiwal strzelecki. W krótkim czasie wbiła rywalom cztery gole, triumfując ostatecznie 5:1. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Warszawy przesunęła się na 3. miejsce w tabeli.

Podobny wynik jak w stolicy odnotowano w sobotę na Górnym Śląsku. Ruch Chorzów zdeklasował u siebie Lechię Gdańsk i też dołączył do czołówki. Ponadto pierwszą wygraną w rozgrywkach zaliczyła Jagiellonia Białystok, która pokonała ŁKS Łódź 1:0.