Primera Division: Real pokonany! Falcao nową gwiazdą ligi (wideo)

Wielką niespodziankę swoim kibicom sprawili piłkarze Levante. Ekipa z Walencji pokonała wielki Real Madryt 1:0 po bramce Arouna Kone. Królewscy skończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce, jeszcze w pierwszej połowie dla Samiego Khediry. Pewne zwycięstwo osiągnęło za to Atletico. Los Colchoneros wygrali 4:0 z Racingiem Santander, a hat-tricka na swoje konto zapisał letni nabytek klubu Radamel Falcao.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Bez Cristiano Ronaldo Real Madryt rozpoczął wyjazdowy meczu z Levante. Królewscy od początku przejęli inicjatywę i kilkakrotnie zagrozili bramce golkipera z Walencji. Wszystko zmieniło się w 39 minucie, kiedy to Sami Khedira za popchnięcie rywala otrzymał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska.

Na początku drugiej części gry Jose Mourinho wprowadził na boisko CR7, który jednak nie potrafił w osłabieniu przejąć gry na swoje barki. Już w 66. minucie gospodarze mieli rewelacyjną okazję, ale źle zachował się Juanlu. Chwilę później po akcji Javi Venty do siatki trafił Arouna Kone. Królewscy próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak nie zdołali pokonać golkipera Levante. Tym samym pierwsze punkty w lidze stracili wicemistrzowie kraju, którzy spadli z pozycji lidera, a do swojego najgroźniejszego rywala z Barcelony tracą dwa oczka.

Levante - Real Madryt 1:0 (0:0)
1:0 - Kone 68'

Levante: Munua - Venta, Ballesteros, Nano, Juanfran, Torres, Iborra, Valdo (85' Pellardo), Barkero (74' Suarez), Juanlu, Kone (83' Aranda).

Real Madryt: Casillas - Ramos, Carvalho, Pepe, Marcelo (70' Oezil), Khedira, Alonso, Coentrao, Kaka (59' Higuain), Di Maria, Benzema (46' Ronaldo).

Żółte kartki: Torres, Suarez, Pellardo (Levante) oraz Khedira, Pepe (Real).

Czerwona kartka: Khedira /39'/ (Real).

Czerwona kartka dla Khediry:

Bramka dla Levante:

Swoją strzelecką formę w Atletico Madryt potwierdził Radamel Falcao. Najdroższy piłkarz tego lata w
Primera Division zdobył hat-tricka przeciwko Racingowi Santander, a jego Atletico wygrało 4:0. Kolumbijczyk strzelanie w Los Colhoneros rozpoczął w środku tygodnia w spotkaniu Ligi Europejskiej przeciwko Celtic Glasgow. Były napastnik FC Porto nie był jednak jedynym bohaterem niedzielnego popołudnia. Bardzo dobrze w środku pola współpracowali dwaj inni nowi gracze - Arda Turan oraz Diego Ribas, a wynik ustalił kolejny sprowadzony piłkarz tego lata - Adrian.

Bezlitosny dla swojej byłej drużyny był Luis Garcia, który był ojcem zwycięstwa Saragossy nad Espanyolem. Na pierwsze trafienie napastnika Aragończyków, Los Pericos zdołali jeszcze odpowiedzieć, jednak ostatnie słowo należało do Garcii, który najpierw nie wykorzystał rzutu karnego, a po kilku minutach zapewnił swojej nowej ekipie komplet oczek. W tym momencie goście grali już w osłabieniu po czerwonej kartce dla Javi Lopeza.

Ponadto zwycięstwo osiągnęli piłkarze Rayo Vallecano, którzy wygrali na wyjeździe z Getafe 1:0.

Getafe - Rayo Vallecano 0:1 (0:1)
0:1 - Michu 4'

Real Saragossa - Espanyol Barcelona 2:1 (1:0)
1:0 - Luis Garcia 29'
1:1 - Javi Lopez 71'
2:1 - Luis Garcia 90'

Czerwona kartka: Javi Lopez /86'/ (Espanyol).

Atletico Madryt - Racing Santander 4:0 (2:0)