Młoda Ekstraklasa: Wygrane Korony i Śląska, powrót Gikiewicza okraszony golem

Dwa gole padły w dwóch poniedziałkowych spotkaniach 7. kolejki Młodej Ekstraklasy. Cenne zwycięstwa zapisały na swoim koncie Korona Kielce oraz Śląsk Wrocław.

Szymon Mierzyński

Zespół Włodzimierza Gąsiora pokonał na wyjeździe Lechię Gdańsk 1:0. Decydującą bramkę zdobył w drugiej połowie Rafał Zawłocki. Kielczanie mogli otworzyć wynik już przed przerwą, lecz w 41. minucie Bartłomiej Barczak obronił rzut karny wykonywany przez Andrzeja Paprockiego. Po poniedziałkowym triumfie Korona zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Jedna bramka padła także we Wrocławiu, gdzie Śląsk mierzył się z Cracovią. W końcówce do siatki trafił Łukasz Gikiewicz. Dla 24-letniego napastnika był to udany powrót na boisko po kontuzji, której nabawił się w kwietniu bieżącego roku (w meczu ekstraklasy z Wisłą Kraków).

We wtorek nastąpi dokończenie rywalizacji w 7. kolejce. PGE GKS Bełchatów podejmie Białą Gwiazdę.