Sensacji nie było - relacja z meczu Ruch Radzionków - Polonia Warszawa

Obyło się bez sensacji w środowym starciu 1/16 Pucharu Polski pomiędzy Ruchem Radzionków a Polonią Warszawa. Czarne Koszule wygrały przy Narutowicza aż 4:0, wszystkie bramki strzelając po przerwie. O ile zasadność triumfu stołecznej drużyny nie podlega dyskusji, o tyle jego rozmiary mogą być mylące.

W wyjściowej jedenastce Polonii na spotkanie z Ruchem wybiegł pozyskany przez stołeczny klub tego lata z Radzionkowa właśnie Miłosz Przybecki. 20-letni pomocnik debiutu w pierwszym zespole do wybitnie udanych zaliczyć nie mógł. W pierwszej połowie był właściwie niewidoczny i po przerwie na boisku już się nie pojawił. - Nie zagrałem najgorzej, ale taka była decyzja trenera i muszę ją uszanować - mówi młody zawodnik Czarnych Koszul.

Podopiecznym Jacka Zielińskiego pierwsza odsłona spotkania w ogóle nie wyszła. To Ruch był w tej części gry drużyną aktywniejszą i agresywniejszą. Radzionkowianie atakowali z pasją, ale w ich poczynaniach brakowało spokoju pod bramka Michała Gliwy. Najlepszą sytuację strzelecką dla gospodarzy zmarnował na minutę przed przerwą Piotr Giel główkując tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką. Polonia z kolei mogła objąć prowadzenie w 12. minucie, kiedy po dograniu Jakuba Tosika z kilku metrów uderzał Edgar Cani, ale Mateusz Mika instynktownie odbił ten strzał.

Po zmianie połów boiskowe wydarzenia nabrały przewidzianego wcześniej kierunku. Duża w tym zasługa Grzegorza Bonina, który miał udział przy trzech, z czterech trafień stołecznej drużyny po przerwie. Po raz pierwszy Polonia ukąsiła w 49. minucie gry. Bonin niczym klasyczny playmaker przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Łukasza Trałki, a ten dośrodkował wprost na głowę Caniego, który ze spokojem umieścił piłkę w bramce.

Ruch mógł odpowiedzieć w 65. minucie meczu, ale po dośrodkowaniu Adama Giesy po strzale głową nieznacznie pomylił się Paweł Giel. Sytuacja ta zemściła się na Cidrach pięć minut później. Choćby na rozgrzewce z prawego skrzydła dośrodkował Bonin, a nieatakowany przez nikogo Paweł Wszołek z dziecinną łatwością podwyższył prowadzenie gości.

- Ruch ruszył na nas jak do pożaru i stworzył sobie kilka okazji. Wiedzieliśmy, że jak tylko dłużej przytrzymamy piłkę, to chęci do biegania za futbolówką im odejdą - przyznaje Trałka, pełniący w tym meczu rolę kapitana Polonii. Radzionkowianie po stracie drugiej bramki nie złożyli co prawda broni i dążyli do zdobycia bramki kontaktowej, ale widać było, że zeszło z nich powietrze. Warszawianie z kolei groźnie kontrowali i w końcówce dwukrotnie jeszcze zmusili golkipera Cidrów do kapitulacji.

Najpierw w 84. minucie centrę Aleksandara Todorovskiego z prawego skrzydła na bramkę zamienił Cani, a pięć minut później świetny występ bramką ukoronował Bonin, lekkim technicznym strzałem z pola karnego ustalając wynik meczu. - To nie była dla nas łatwa przeprawa, ale mecze ze słabszymi rywalami takie są. Jesteśmy zespołem stworzonym po to, żeby wygrywać i bez względu na to czy gramy w lidze czy w Pucharze Polski musimy grać zwycięstwo - dowodzi gracz drużyny z Konwiktorskiej.