Polacy w Premier Lidze: Zwycięstwo Jopa w derbach Moskwy

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W weekend w Rosji odbyła się niepełna 14. kolejka Premier Ligi. Ze swojego występu może być zadowolony reprezentant Polski <b>Mariusz Jop</b>. Jego zespół odniósł zwycięstwo w prestiżowym pojedynku derbowym. W piątek gola zdobył <b>Dawid Janczyk</b>. Jednak trafił on do siatki tylko w spotkaniu rezerw swojego klubu.

Damian Gorawski (Szinnik Jarosław) - drużyna Polaka zagra z Saturnem Moskowskaja Oblast w najbliższą środę;

Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) - drużyna Polaka w derbach stolicy podjęła FK Moskwa. Goście odnieśli zwycięstwo 2:0. Były zawodnik Legii Warszawa nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych w czasie tego meczu. Wystąpił on natomiast w spotkaniu rezerw obu wspomnianych klubów. Zagrał on cały mecz. W 50. minucie napastnik wpisał się na listę strzelców, doprowadzając do remisu 1:1. Janczyk dopadł do centry z lewej strony i wpakował futbolówkę do siatki z 7 metrów. Pięć minut później nasz rodak ujrzał żółtą kartkę. W pojedynku II zespołów z wygranej w stosunku 2:1 cieszyli się piłkarze FK Moskwa;

Mariusz Jop (FK Moskwa) - klub obrońcy zmierzył się na wyjeździe z CSKA Moskwa (2:0). Polak w tym meczu często wykorzystywał swoje umiejętności gry głową. Jednak w 27. meczu Polak nie zdołał powstrzymać Vágnera Love. Na szczęście dla naszego rodaka, w tej sytuacji dobrze spisał się golkiper FK Moskwa. Jop wystąpił w całym spotkaniu;

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe we Władywostoku z miejscowym Łuczem-Energią. Obrońca wystąpił od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego głównego. W 13. minucie Kowalczyk wpisał się do protokołu meczowego, gdyż arbiter pokazał mu żółtą kartkę. W 22. minucie Polak zażegnał niebezpieczeństwo nieopodal pola karnego swojego zespołu. Defensor wybił futbolówkę na aut, przerywając w ten sposób groźną akcję. Zwycięstwo w stosunku 1:0 odnieśli w tym meczu gospodarze.