Bundesliga: Stuttgart wygrał i wrócił do czołówki, przełamanie Cacau (wideo)

Nie wiedzie się Kaiserslautern w tym sezonie. Choć Czerwone Diabły przez niemal 90 minut nacierali na bramkę Stuttgartu, to gości cieszyli się z końcowego sukcesu. Piłkarze z Badenii-Wirtembergii dzięki 3 "oczkom" znów liczą się w walce o najwyższe cele.

Konrad Kostorz

W poprzednim sezonie pojedynek FCK z VfB na Fritz-Walter Stadion dostarczył ogromnych emocji. Die Schwaben prowadzili już 3:0, by ostatecznie zaledwie z trudem zremisować 3:3!

Tym razem gra była znacznie spokojniejsza. Przed zmianą stron inicjatywę mieli goście, ale to ekipa Marco Kurza stwarzała znacznie groźniejsze okazje. Bliscy powodzenia byli m.in. Christian Tiffert i Thanos Petsos, jednak bezbłędny był Sven Ulreich.

Po przerwie trwająca 516 minut niemoc strzelecką przełamał Cacau. Reprezentant Niemiec dopełnił formalności po składnej akcji Tamasa Hajnala z Khalidem Bouhlarouzem. Czerwone Diabły rzuciły się do odrabiania strat i szybko zostały skarcone. W 69. minucie Bouhlarouz zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka odbiła się od nogi Leona Jessena i zmyliła Kevina Trappa.

Kwadrans przed końcem 100-procentową szansę zmarnował Itay Schechter. Izraelczyk na 8. metrze miał przed sobą tylko dwóch obrońców, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. W ostatnich minutach Lautern przypuścili szturm na bramkę Stuttgartu. Jednak nawet gdy zawodziła defensywa, jej błędy naprawiał wybornie dysponowany Ulreich.

Zespół Bruno Labbadii w pełni zrehabilitował się za sensacyjną porażkę 1:2 z Hamburgerem SV na własnym terenie i dołączył do czołówki.

FC Kaiserslauern - VfB Stuttgart 0:2 (0:0)
0:1 - Cacau 52'
0:2 - Bouhlarouz 69'