Premier League: Liverpool rządzi w mieście Beatlesów

Błąd sędziego z 23. minuty "ustawił" derby Liverpoolu. The Reds wygrali w meczu 7. kolejki Premier League z Evertonem 2:0. Mogli wyżej, ale nie wykorzystali rzutu karnego.

Bartosz Zimkowski

Zgodnie z zapowiedziami na ławce rezerwowych Liverpoolu usiadł Steven Gerrard. Anglik dopiero co wrócił po sześciomiesięcznej kontuzji i nie jest gotowy do gry od pierwszej minuty. Początek spotkania mógł podobać się kibicom zgromadzonym na Goodison Park. Najpierw fantastyczną okazję do zdobycia bramki miał Luis Suarez. Fatalny błąd popełnił Phil Jagielka, który tak wybił piłkę, że tę przejął Dirk Kuyt i idealnie podał do Urugwajczyka. Jego strzał głową obronił Tim Howard. W odpowiedzi Jose Reina wybił na rzut rożny uderzenie autorstwa Tima Cahilla.

W 23. minucie błąd popełnił sędzia spotkania Martin Atkinson. Jack Rodwell został usunięty z boiska za faul na Suarezie. Trzeba jednak przyznać, że wychowanek Evertonu powinien dostać co najwyżej żółtą kartkę.

Druga decydująca sytuacja w pierwszej połowie miała miejsce w 43. minucie, kiedy Phil Jagielka w bezmyślny sposób sfaulował Suareza we własnym polu karnym. "Jedenastki" nie wykorzystał jednak Kuyt, bowiem jego dość precyzyjny strzał obronił Howard. Jeszcze przed przerwą potężna bomba Charlie Adama zatrzymała się na poprzeczce.

W drugiej połowie wynik nie ulegał zmianie, więc Kenny Dalglish postanowił dokonać dwóch zmian. Wpuścił na murawę Stevena Gerrarda oraz Craiga Bellamy'ego. Cztery minuty później goście zdobyli bramkę. Jose Enrique dośrodkował futbolówkę z lewej strony, a niepilnowany Andy Carroll pokonał Howarda.

11 minut później Liverpool podwyższył prowadzenie. Beznadziejny błąd popełniła defensywa Evertonu. Leighton Baines oraz Sylvain Distin pozwolili Suarezowi na oddanie strzału z kilku metrów i Howard nie zdołał skutecznie zainterweniować.

Przed ostatnim gwizdkiem sędziego bliski zdobycia gola był również Gerrard. Jego techniczny strzał sprzed pola karnego w niewielkiej odległości minął słupek The Toffees. W tę część bramki trafił za to Kuyt. Ostatecznie Liverpool wygrał 2:0 i powiększył przewagę nad lokalnym rywalem do sześciu punktów.

Everton - Liverpool 0:2 (0:0)
0:1 - Carroll 71'
0:2 - Suarez 82'

W 43. minucie Dirk Kuyt (Liverpool) nie wykorzystał rzutu karnego - Tim Howard obronił.

Everton: Howard - Hibbert (79' Vellios), Jagielka, Distin, Baines, Coleman (59' Drenthe), Fellaini, Rodwell, Osman (69' Neville), Cahill, Saha.

Liverpool: Reina - Kelly, Carragher, Skrtel, Enrique, Kuyt, Lucas (88' Henderson), Adam (67' Gerrard), Downing (67' Bellamy), Suarez, Carroll.

Żółte kartki: Cahill (Everton) oraz Lucas (Liverpool).

Czerwona kartka: Jack Rodwell /23' - za faul/ (Everton).

Sędzia: Martin Atkinson.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.