Spadkowicz zatrzymał Miedziankę - wyniki sobotnich spotkań 12. kolejki gr. zachodniej II ligi

Wygrana GKS Tychy to najważniejsze wydarzenie 12. kolejki spotkań w grupie zachodniej II ligi. Dość niespodziewanie trzy punkty na boisku w Kluczborku straciła dobrze ostatnio dysponowana Miedź Legnica.

W tym artykule dowiesz się o:

Od kilku kolejek furorę na boiskach II ligi robi młody Patryk Tuszyński. W sobotnie popołudnie młody napastnik ponownie pokazał próbkę swoich umiejętności, pokonując Andrzeja Bledzewskiego. - Dla mnie było to spotkanie rundy i sędzia popełnił trochę błędów. Takie zawody powinien prowadzić bardziej doświadczony arbiter Pozwoliliśmy Miedziance pograć piłką na ich połowie, ale na naszej połowie o tym mowy być nie mogło. Nasi kibice także stanęli na wysokości zadania - podsumował pojedynek na szczycie trener Zbigniew Smółka.

Do drugiej ważnej konfrontacji doszło na boisku w Toruniu. Przeżywający poważny kryzys formy Elana przegrała z GKS Tychy 0:1. Jedyną bramkę w 87. minucie strzelił z rzutu karnego Krzysztof Bizacki. Dzięki tej wygranej na drugie miejsce w tabeli wskoczył właśnie zespół Piotra Mandrysza. - Od początku chcieliśmy wygrać to spotkanie, bo cel mamy wyznaczony - awans do I ligi. W związku z tym wszystkie mecze u siebie musimy wygrywać. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że GKS jest drużyną dobrze grającą na wyjazdach. Taktykę podporządkowaliśmy pod rywala, wiedzieliśmy również, że mamy w swoich szeregach zawodników, którzy stworzą nam sytuacje bramkowe. Takowe były, ale nie udało nam się ich wykorzystać - mówi rozgoryczony trener gospodarzy Artur Dzięgiel.

Ponownie fascynujące spotkanie oglądaliśmy dzięki Chojniczance. Tydzień temu podopieczni Grzegorza Kapicy pokonali w dramatycznych okolicznościach Zagłębie Sosnowiec 5:3. Tym razem w Wągrowcu padł identyczny rezultat, ale z trzech punktów cieszyła się Nielba. Wygrana jest tym cenniejsza, gdyż gospodarze grali przez większą część spotkania w dziesiątkę, a dwie ostatnie bramki strzelili w doliczonym czasie gry.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Nielba Wągrowiec - Chojniczanka Chojnice 5:3 (1:1)

0:1 - Bizacki (k.) 87'

Calisia Kalisz - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)

0:1 - Bukraba 60'

Ruch Zdzieszowice - Górnik Wałbrzych 1:1 (1:0)

1:0 - Buchała 40'

1:1 - Rytko 90'

Czarni Żagań - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:1)

2:0 - Dregier 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!