Serie A: Sędzia oszukał Inter, Roma znów wygrała

Bardzo słaba postawa sędziego sprawiła, że Inter Mediolan przegrał na San Siro z Napoli aż 0:3 w sobotnim meczu 5. kolejki Serie A. W drugim spotkaniu AS Roma pokonała Atalantę Bergamo 3:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Gianluca Rocchi był głównym (anty) bohaterem meczu Inter - Napoli. Włoski sędzia popełnił szereg błędów. Najpierw niesłusznie pokazał żółtą kartkę Joelowi Obiemu i ta decyzja miała swoje konsekwencje tuż przed przerwą. Wówczas podyktował rzut karny za faul, który miał miejsce przed "szesnastką", a jako, że faulował Obi, wyrzucił go z boiska za drugą żółtą kartkę. "Jedenastki" nie wykorzystał Marek Hamsik, lecz dobitka Hugo Campagnaro znalazła się już w siatce Interu. Jeśli patrzeć na przepisy, to ten gol nie powinien zostać uznany, bowiem kilku zawodników Interu oraz sam strzelec, za szybko wbiegli w pole karne.

Jeszcze przed przerwą z boiska powinien zostać wyrzucony Julio Cesar. Brazylijczyk za protesty dostał żółtą kartkę, lecz to nie uspokoiło go i chwilę później za niesportowe zachowanie powinien podążyć śladem Obiego. Sporo pretensje do arbitra miał także Claudio Ranieri. Były szkoleniowiec m.in. Juventusu Turyn rzucił w kierunku arbitra kilka cierpkich słów.

W drugiej połowie Napoli wykorzystało grę w przewadze i zdobyło dwa kolejne gole. Najpierw Christian Maggio wykorzystał niezdecydowanie Yuto Nagatomo i Cesara, a później Hamsik w sytuacji sam na sam z bramkarzem Interu zdobył gola. Napoli wygrało 3:0, ale spory udział miał w tym sędzia Gianluca Rocchi.

W drugim sobotnim spotkaniu po drugie zwycięstwo w sezonie sięgnęła AS Roma. Ograła Atalantę Bergamo 3:1 i z dorobkiem ośmiu punktów zajmuje czwarte miejsce. Kolejne osiem meczów zostanie rozegrane w niedzielę.