Premier League: Katastrofalne błędy bramkarza i efektowne zwycięstwo Chelsea (wideo)

Chelsea Londyn nie miała żadnych problemów z ograniem Boltonu Wanderers. Zwyciężyła na Reebok Stadium 5:1, ale wydatnie pomógł im w tym Adam Bogdan, bramkarz Kłusaków, co widać w załączonym filmie wideo.

Bartosz Zimkowski

Do przerwy Chelsea Londyn prowadziła aż 4:0. Już w drugiej minucie Daniel Sturridge strzałem głową z sześciu metrów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał Adama Bogdana. Nie celebrował zdobycia tego gola, ponieważ jeszcze w poprzednim sezonie strzelał bramki dla Kłusaków. 13 minut później było już 2:0. Podopieczni Andre Villasa-Boasa wymienili kilka podań stopniowo przesuwając się pod "szesnastkę" Boltonu. W ostatniej fazie Sturridge zagrał na jedenasty metr do Franka Lamparda, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce przeciwnika.

Między 27. a 29. minutą fatalne błędy popełnił Bogdan. Najpierw nie potrafił zatrzymać łatwego do obrony strzału sprzed pola karnego autorstwa Sturridge'a. 120 sekund później zawalił po raz drugi. Z 20 metrów lekko uderzył David Luiz, ale to jednak wystarczyło na Bogdana, bowiem Węgier "wypluł" piłkę przed siebie, a tę do siatki gospodarzy dobił Lampard.

Tuż po zmianie stron Reebok Stadium odżyło, kiedy po dośrodkowaniu Martina Petrova z rzutu wolnego z pięciu metrów Dedryck Boyata zdobył bramkę głową. Dla niego był to premierowy gol w Premier League. Niepocieszony Villas-Boas nakazał ofensywniej grać swojej drużynie i to przyniosło efekt. Hat-trick skompletował bowiem Lampard. Anglik świetnie rozegrał piłkę z Didierem Drogbą i ponownie płaskim strzałem podwyższył wynik na 5:1.

W końcówce spotkania powinny paść kolejne gole. Najpierw zawalili sędziowie, którzy nie zauważyli jak piłka przekroczyła linię bramkową po uderzeniu Kevina Daviesa. Później w idealnie sytuacji Sturridge trafił w boczną siatkę, a na dokładkę Petr Cech sparował futbolówkę na słupek po strzale Chrisa Eaglesa.

Chelsea wygrała 5:1 i wróciła na trzecie miejsce. Ma 16 punktów w swoim dorobku, a więc o trzy mniej od Manchesteru United i Manchesteru City. Z kolei Kłusaki nadal okupują ostatnie miejsce.

Bolton Wanderers - Chelsea Londyn 1:5 (0:4)
0:1 - Sturridge 2'
0:2 - Lampard 15'
0:3 - Sturridge 25'
0:4 - Lampard 27'
1:4 - Boyata 46'
1:5 - Lampard 59'

Bolton Wanderers: Bogdan - Steinsson (46' Knight), Cahill, Boyata, Robinson, Petrov, Pratley, Reo-Coker, Gardner (75' Eagles), Ngog (75' Sanli), Kevin Davies.

Chelsea Londyn: Cech - Bosingwa (54' Ivanović), Luiz, Terry, Cole, Ramires (57' Obi), Meireles, Lampard, Mata (73' Anelka), Sturridge, Drogba.

Żółte kartki: Ngog (Bolton) oraz Luiz, Terry (Chelsea).