Bundesliga: Zwycięstwa Hannoveru i Schalke po wielkich emocjach, hat-trick Abdellaoue (wideo)

Aż 8 goli padło w dwóch niedzielnych spotkaniach 8. kolejki Bundesligi. Mnóstwo działo się na AWD-Arena w Hanowerze, gdzie oprócz bramek kibice oglądali słupki, poprzeczkę i czerwoną kartkę. Wygraną Schalke w Hamburgu dał Klaas-Jan Huntelaar.

Małe Derby Północy rozpoczęły się od mocnego uderzenia gospodarzy. Krótko po rozpoczęciu gry Philipp Bargfrede sfaulował Mohammeda Abdellaoue, a Norweg sam wymierzył sprawiedliwość. Werder starał się wyrównać, ale zapomniał o defensywie i stracił drugiego gola. Po ładnej akcji i podaniu Jana Schlaudraffa z 7 metrów do bramki trafił Abdellaoue.

Schlaudraff wkrótce zmarnował wyborną szansę na podwyższenie na 3:0. Tymczasem tuż przed przerwą Claudio Pizarro podał do Marko Arnautovicia, który potężnym strzałem nie dał szans Ronowi-Robertowi Zielerowi. Po zmianie stron w słupki trafili Pizarro i Christian Pander! Do siatki udało się po raz trzeci trafić, w dość kuriozalnych okolicznościach, Abdellaoue. Napastnik H96 był przekonany, że strzelił z pozycji spalonej! Rację miał jednak sędzia, ponieważ fatalnie ustawił się Aleksandar Ignjovski. To pierwszy hat-trick 25-latka w Bundeslidze.

Bremeńczycy nie zrezygnowali i mieli jeszcze sporo okazji do zdobycia bramki. W poprzeczkę trafił Mehmet Ekici, a 6. gola w sezonie zdobył Pizarro, który wolejem wykorzystał centrę Clemensa Fritza. Wcześniej za faul na Sergio Pinto z murawy wyleciał Arnautović. Werder przegrał po raz drugi w sezonie, ale utrzymał pozycję wicelidera.

W drugim meczu pod wodzą Huuba Stevensa drugie zwycięstwo odniosło Schalke. Koenigsblauen objęli prowadzenie po ładnej, kombinacyjnej akcji Jose Jurado, Jeffersona Farfana i Maro Hoegera, którą wykończył Klaas-Jan Huntelaar. HSV grało nie najlepiej, ale za sprawą strzału z 10 metrów Mladena Petricia umiało wykorzystać błąd Benedikta Hoewedesa i słabej jakości interwencję Ralfa Faehrmanna.

Choć ekipa Rodolfo Cardoso po przerwie nie odstawała od przeciwników, to gości stać było na zadanie decydującego ciosu. Po dośrodkowaniu Christiana Fuchsa ponad Jaroslavem Drobnym uderzył Huntelaar. Holender ma na koncie już 7 goli i ustępuje jedynie Mario Gomezowi. W 84. minucie sytuację sam na sam zmarnował Julian Draxler.