Primera Division: Real zdobył Barcelonę, Higuain z hat-trickiem (wideo)

Tegoroczne rozgrywki kosztem Karima Benzemy na ławce rezerwowych rozpoczął Gonzalo Higuain. Były napastnik Olympique Lyon w ostatnim spotkaniu doznał jednak kontuzji i dopiero drugi raz w tym sezonie Argentyńczyk wyszedł w podstawowym składzie. Reprezentant Albicelestes nie zapomniał jak się strzela bramki i po jego hat-tricku oraz trafieniu Jose Callejona Królewscy wygrali z Espanyolem Barcelona 4:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Bardzo dobry mecz obejrzeli kibice Espanyolu Barcelona. Miejscowe Los Pericos zmierzyło się z Realem Madryt, w którego składzie zabrakło kontuzjowanych Pepe, Ricardo Carvalho, Karima Benzemy czy Fabio Coentrao. Od pierwszego gwizdka do ataku ruszyli goście i w 3 minucie po uderzeniu Cristiano Ronaldo golkiper Katalończyków sparował piłkę na słupek. Po kwadransie Koffi Ndri Romaric zauważył wysuniętego Ikera Casillasa i z ok. 40 metrów strzelił tuż obok spojenia słupka z poprzeczką.

Chwilę później po świetnej kontrze, Ronaldo idealnie wypuścił Gonzalo Higuaina, który otworzył wynik meczu. Argentyńczyk wykorzystał absencję Benzemy i dopiero drugi raz w lidze wyszedł w podstawowym składzie.

Pierwsza bramka Higuaina:

Bramka nie podłamała skrzydeł gospodarzom. Niesieni dopingiem żywiołowo reagującej publiczności przejęli inicjatywę i co jakiś czas niepokoili Casillasa. Piłka jednak leciała obok jego bramki albo na posterunku stał reprezentant Hiszpanii. Szczególnie aktywny był 19-letni Thievy Bifouma Koulossa, który wcześniej zasłynął ustrzeleniem hat-tricka przeciwko FC Barcelonie w tegorocznej edycji Pucharu Katalonii.

Pierwsze minuty po przerwie należały do Espanyolu, jednak z upływem czasu gospodarzom zaczęło brakować pomysłu na dobrze ustawionych Królewskich. Kibice Realu doczekali się drugiego ciosu w 66 minucie, kiedy pozornie niegroźnie podanie Alvaro Arbolei fantastycznym strzałem na gola zamienił ponownie Higuain.

Druga bramka Higuaina:

Po podwyższeniu wyniku Królewscy kontrolowali już wydarzenia na boisku i nie pozwolili przedostać się rywalom pod bramkę Casillasa. Na dodatek po kolejnej kontrze drugą asystę zaliczył Ronaldo, a do siatki trafił wprowadzony kilka minut wcześniej Jose Callejon. W samej końcówce bardzo dobry występ trzecią bramką okrasił Higuain, który wykorzystał fatalne zachowanie jednego z defensorów.

Niemrawa Barcelona liderem, bramka z własnej połowy (wideo) <-

Ronaldo najczęściej faulowanym graczem, zobacz piękne bramki z sobotnich meczów (wideo) <-

Espanyol Barcelona - Real Madryt 0:4 (0:1)

0:1 - Higuain 17'

0:2 - Higuain 66'

0:3 - Callejon 82'

0:4 - Higuain 89'

Espanyol Barcelona: Alvarez - Lopez, Forlin, Moreno, Didac - Baena, Marquez (67' Datolo) - Thievy (56' Weiss), Verdu, Romaric (74' Christian Alfonso) - Sergio Garcia.

Real Madryt: Casillas - Arbeloa, Sergio Ramos, Albiol, Marcelo - Lass (71' Khedira), Alonso - Oezil (77' Callejon), Kaka (84' Granero), Ronaldo - Higuain.

Żółte kartki: Thievy, Lopez, Romaric, Weiss (Espanyol).