Niedziela w La Liga: Higuain strzela co 39 minut, kolejny niepodyktowany karny na Messim (wideo)

Na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców wysunął się Gonzalo Higuain, który ma rewelacyjną średnią w zdobywaniu bramek. Z kolei po raz czwarty w tym sezonie sędziowie nie podyktowali karnego na Lionelu Messim. Ponadto Adil Rami ujrzał czerwoną kartkę za przezwanie matki arbitra, Gerard Pique odpocznie od futbolu na dwa tygodnie, a gracz Osasuny przejdzie trzecią operację w przeciągu pół roku.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Higuain strzela co 39 minut, Mou zadowolony

Niesamowitą strzelecką formą błyszczy Gonzalo Higuain. Argentyńczyk w ciągu 13 dni zdobył aż 3 hat-tricki! Strzelanie rozpoczął w ligowym starciu z Espanyolem Barcelona, później był ojcem zwycięstwa swojej reprezentacji nad Chile, a w sobotę zaliczył klasycznego hat-tricka przeciwko Betisowi Sevilla. Dziennik Marca w niedzielnym wydaniu poświęcił piłkarzowi stronę tytułową wraz z wielkim napisem "Triguain". Z kolei AS rozpoczął artykuł od słów "Złoty Pipita".

Co ciekawe w rozgrywkach Primera Division napastnik Realu Madryt rozegrał zaledwie 310 minut, a mimo to z ośmioma trafieniami na koncie jest wiceliderem w klasyfikacji strzelców. Na ligowych boiskach strzela średnio co 39 minut!

Na konferencji pomeczowej o wyczynach Higuaina nie zapomniał Jose Mourinho. - Benzema rozpoczął dobrze sezon, kiedy Pipita nie był do dyspozycji. Teraz Higuain jest lepszy niż wcześniej - przyznał portugalski szkoleniowiec.

Dla Higuaina to już czwarty hat-trick w barwach Realu. Napastnik, który przybył na Santiago Bernabeu w styczniu 2007 roku w jednym meczu zaliczył również cztery trafienia.

Kolejny karny nieodgwizdany na Messim, Argentyńczyk blisko drugiej setki

Lionel Messi nie ma szczęścia do sędziów. Dziennik Marca wyliczył, że już po raz czwarty w tym sezonie arbitrzy nie podyktowali słusznych "jedenastek" po faulach na Argentyńczyku. Dwukrotnie taka sytuacja zdarzyła się przeciwko Valencii i raz ze Sportingiem Gijon. Po tym drugim spotkaniu Josep Guardiola przyznał, że najlepszy gracz 2010 roku nie jest symulantem i nie upada sam w polu karnym rywali.

Sytuacja powtórzyła się również w sobotni wieczór, kiedy Alvaro Gonzalez powstrzymał rajd Messiego:

Tym razem o kontrowersyjnej sytuacji nie chciał wypowiadać się szkoleniowiec Blaugrany. - Sędzia nie zagwizdał karnego na Messim, więc widocznie go nie widział - odrzekł dyplomatycznie.

Nieodgwizdany karny nie przeszkodził Argentyńczykowi w zdobyciu dwóch bramek. Tym samym napastnik ma już na koncie 196 trafień i zajmuje drugie miejsce w historii najlepszych strzelców klubu. Przed nim plasuje się jedynie Cesar Rodriguez Alvarez z 235 bramkami.

Rami do sędziego: Twoja matka to kur..

Valencia do 93 minuty prowadziła na wyjeździe z Mallorką 1:0. Wtedy sędzia podyktował kontrowersyjną jedenastkę dla gospodarzy po zagraniu ręką Mehmeta Topala. Z remisem nie mógł się pogodzić strzelec bramki dla Nietoperzy, który po spotkaniu nazwał matkę sędziego "kur..". Arbiter pokazał defensorowi czerwoną kartkę i napisał o zdarzeniu w pomeczowym protokole.

15 dni przerwy Pique

Już siódmy uraz mięśniowy przydarzył się w FC Barcelonie w tym sezonie. Po dziewięciu minutach meczu z Racingiem Santander boisko musiał opuścić Gerard Pique. Dla defensora to już druga kontuzja w tegorocznych rozgrywkach i będzie musiał odpocząć ok. dwóch tygodni od futbolu.

Obrońca naderwał dwugłowy mięsień uda, co zdarza się niemal co tydzień w obozie Katalończyków.

Silvio wróci na Udinese?

Po bezbramkowym remisie z Granadą do treningów z resztą drużyny powrócił Silvio. Boczny defensor Atletico Madryt z powodu kontuzji pachwiny nie zagrał w ostatnich czterech oficjalnych meczach Los Colchoneros. Również jego występ przeciwko Udinese w Lidze Europejskiej stoi pod znakiem zapytania.

W czwartek mogą również nie wystąpić zmagający się z urazami Arda Turan, Eduardo Salvio i Antonio Lopez.