Niedziela w Serie A: Derby dla Lazio, pięć bezbramkowych remisów

Fatalnie rozpoczęła się niedziela na włoskich kolejkach. W aż pięciu meczach nie padły gole, ale wszystko zostało wynagrodzone wieczorem, gdy w niezwykle emocjonującym spotkaniu lepsze od Romy okazało się Lazio.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie derbowe w stolicy Włoch odbyło się zgodnie z planem, choć jeszcze w sobotę istniało zagrożenie jego odwołania w związku z zamieszkami na ulicach Wiecznego Miasta, w efekcie których zatrzymano kilkanaście osób.

Sam pojedynek doskonale rozpoczął się dla Romy, która już po czterech minutach prowadziła po golu znajdującego się w doskonałej formie Pablo Osvaldo. Początek drugiej połowy to jednak festiwal błędów defensywy Romy. Najgorszy w skutkach był ten w wykonaniu Simona Kjaera. Młody Duńczyk faulował w polu karnym swojego rywala i otrzymał czerwoną kartkę.

Do wykonania rzutu karnego podszedł Hernanes, który pewnym strzałem wyrównał stan meczu. W kolejnych minutach przewaga Lazio była dość wyraźna, ale losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, gdy do siatki trafił Miroslav Klose.

W pozostałych sześciu dzisiejszych spotkaniach oglądaliśmy tylko dwa gole. Grająca po raz pierwszy pod wodzą Stefano Piolego Bologna odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując na wyjeździe Novarę 2:0.

W pozostałych pięciu meczach goli nie oglądaliśmy i w sumie aż 10 zespołów, w tym prowadzące w tabeli Juventus, Udinese i Cagliari dopisało do swojego dorobku po punkcie.