LM: Błyskotliwe zwycięstwo Realu, pierwsze straty Bayernu, męki Czerwonych Diabłów z kopciuszkiem

Królewscy na dobre przełamali kompleks Lyonu. Po ultraofensywnej grze pokonali Francuzów aż 4:0 i byli zdecydowanie najlepszym zespołem wtorku. Skromne zwycięstwa odniosły Inter i Man Utd. Po golu w 94. minucie po raz pierwszy zwyciężyli Citizens.

Konrad Kostorz

Od pierwszego gwizdka na Santiago Bernabeu inicjatywę przejęli Królewscy. Przewagę udokumentowali po 19 minutach, gdy po centrze Mesuta Oezila z kornera "główką" przedłużył Cristiano Ronaldo, a Karim Benzema trafił z najbliższej odległości. Real był bliski podwyższenia, bardzo aktywny był CR7, który w pierwszej połowie oddał aż 9 strzałów! Gola na 2:0 - swojego pierwszego w sezonie - zdobył Sami Khedira, któremu jak na tacy futbolówkę wyłożył Benzema. Trafienie zaliczył też Mesut Oezil po błędzie obrońców i fatalnej interwencji Hugo Llorisa. Sergio Ramos natomiast wykorzystał centrę z rogu Kaki. Los Blancos grali koncertowo, stworzyli sobie mnóstwo okazji. Dwukrotnie ich celne uderzenia z powodu spalonego anulował sędziego. Z taką formą zespół Jose Mourinho nie musi obawiać się nawet Barcelony!

Hit wieczoru rozpoczął się od mocnego uderzenia Bayernu. Toni Kroos otrzymał podanie od Jerome'a Boatenga, wpadł w pole karne i ze spokojem pokonał Morgana de Sanctisa. Włosi nie zrezygnowali i jeszcze przed przerwą wyrównali. Pomógł im w tym Holger Badstuber, który "wykorzystał" zagranie przed bramkę Christiana Maggio. Manuel Neuer puścił pierwszą bramkę od 1147 minut! Bawarczycy mogli ponownie objąć prowadzenie w 49. minucie, ale Mario Gomez zmarnował rzut karny. W końcówce obie drużyny szukały zwycięskiej bramki, ale bez powodzenia.

Bayern traci pierwszą bramkę od 14 meczów:

Trener Dogów w wyjściowej "11" nie wystawił ani Ludovika Obraniaka, za którego zagrał Joe Cole, ani Ireneusza Jelenia, który przegrał rywalizację z Moussa Sow. Decyzje Rudiego Garcii nie wyszły na dobre Lille, które do przerwy spisywało się fatalnie. Inter grał niewiele lepiej, ale wystarczająco do objęcia prowadzenia. Po akcji Wesleya Sneijdera i Mauro Zarate skutecznym wolejem popisał się Gianpaolo Pazzini. Mistrzowie Francji nie rzucili się do ataków, choć trzeba im oddać, że zmusili Julio Cesara do czterech interwencji. Wreszcie w 74. minucie na murawie zameldował się Obraniak. Polak dośrodkowywał, egzekwował stałe fragmenty, jednak nie zaskoczył defensywy Nerazzurrich. W samej końcówce po wrzutce "Ludo" piłka otarła się o poprzeczkę.

Zimny prysznic przeżyli kibice na Etihad Stadium w Manchesterze, gdy w 4. minucie Cani dobił strzał Giuseppe Rossiego. Citizens podobnie jak w meczach z Napoli i Bayernem byli bezradni, a Roberto Mancini już w 40. minucie dokonał pierwszego zmiany. Jednak nie ona, a pechowa interwencja Carlesa Marcheny dała wiceliderom Premier League wyrównanie. Po przerwie ożywił się Edin Dzeko, szczęścia w strzałach z dystansu próbował Aleksandr Kolarov, ale dopiero Sergio Aguero po świetnym podaniu Jamesa Milnera dał potentatom z Manchesteru premierowe zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Męki w Bukareszcie przeżywały Czerwone Diabły. Dość powiedzieć, że w pierwszej części podopieczni sir Alex Fergusona nie stworzyli ani jednej dogodnej okazji do otworzenia wyniku. Impas przełamał dopiero Wayne Rooney, który wywalczył rzut karny, trafiając w rękę jednego z obrońców, a z 11 metrów zmylił Branko Grahovaca. Jednak po chwili z boiska wyleciał Nemanja Vidić, który wyprostowaną nogą zaatakował gracza Otelulu. W końcówce siły wyrównały się po faulu Milana Perendiji na "Wazzie", który ustalił wynik słabego meczu na 2:0 dla finalistów z poprzedniego sezonu.

United wygrali, ale nie wyprzedzili w tabeli Benfiki. Wicemistrz Portugalii pewnie zwyciężył w Bazylei. Oscar Cardozo strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Szansę na wyjście z grupy zachował Ajax. Na uwagę zasługuje trafienie Derka Boerrigtera, który pokonał bramkarza Dinama precyzyjnym, technicznym strzałem z linii pola karnego.