II liga gr. zachodnia: Derby dla Chrobrego

W niedzielę piłkarze grupy zachodniej II ligi dokończyli 16 kolejkę spotkań. Do najciekawszego starcia doszło w Głogowie, gdzie w derbach Dolnego Śląska zmierzyły się Chrobry i Górnik Wałbrzych.

W tym artykule dowiesz się o:

Wałbrzyszanie od kilku lat mają już problemy z wygrywaniem na trudnym terenie w Wałbrzychu. Nic więc dziwnego, że w niedzielne popołudnie pierwszą bramkę stracili już w trzeciej minucie. W tej sytuacji przytomnie zachował się Zbigniew Grzybowski. Doświadczony napastnik wyprzedził bramkarza Górnika i otworzył wynik niedzielnego spotkania.

Były napastnik Zagłębia Lubin mógł podwyższyć wynik kilka minut później. W dwunastej minucie nie wykorzystał rzutu karnego, ale trzy punkty i tak pozostały w Głogowie. Mimo kilku innych okazji do podwyższenia prowadzenia gospodarze drugą bramkę zdobyli dopiero na dwadzieścia minut przed końcem. Wałbrzyszan stać było tylko na odpowiedź Romana Maciejaka.

Tym razem nawet bez pomocy Patryka Tuszyńskiego MKS Kluczbork rozbił na własnym stadionie Nielbę Wągrowiec 4:0. Tym razem superstrzelca gospodarzy zastąpił Michał Glanowski, który w pierwszej części dwukrotnie trafił do siatki rywali. - Fatalnie wszystko się układa dla naszego klubu. W ostatnich czterech spotkaniach musi zdobyć dziewięć punktów, aby jeszcze wiosną walczyć o utrzymanie - zapowiada napastnik Nielby Łukasz Szczepaniak.

Ciekawie jak w Głogowie było także na boisku w Zdzieszowicach, gdzie mogliśmy zobaczyć aż cztery bramki. Chojniczanka mogła strzelić jedną bramkę więcej, ale po przepięknym uderzeniu Pieczary sędzia odgwizdał spalonego.

WYNIKI NIEDZIELNYCH SPOTKAŃ 16. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Ruch Zdzieszowice - Chojniczanka Chojnice 2:2 (1:1)

1:0 - Buchała 22'

1:1 - Steinke 32'

2:1 - Kasprzyk 44'

2:2 - Pieczara 65'

MKS Kluczbork - Nielba Wągrowiec 4:0 (1:0)

1:0 - Glanowski (k.) 11'

2:0 - Stawowy 50'

3:0 - Ekwueme 67'

4:0 - Glanowski 86'

Chrobry Głogów - Górnik Wałbrzych 2:1 (1:0)

1:0 - Grzybowski 3'

2:0 - Bukraba 70'

2:1 - Maciejak 79'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!