Resovia rozbiła Motor, Olsztyn został wiceliderem - wyniki sobotnich spotkań 17. kolejki gr. wschodniej II ligi

Za największą niespodziankę 17. serii gier w grupie wschodniej II ligi uznać należy bardzo pewną wygraną Resovii nad Motorem Lublin. Z klęski lublinian skorzystał OKS 1945 Olsztyn, który wskoczył na fotel wicelidera. Wciąż bez wyjazdowego zwycięstwa pozostają piłkarze Jezioraka Iława.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Strzelanie w Rzeszowie rozpoczął Dariusz Kantor, który już w 6. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Taki rezultat przez długi okres czasu utrzymywał się na tablicy wyników. Kolejny gol padł po niespełna godzinie gry. Na listę strzelców wpisał się Damian Falisiewicz, który pokonał własnego bramkarza. W ciągu ostatnich dwunastu minut gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia i po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się z okazałego zwycięstwa.

Potknięcie Motoru skrzętnie wykorzystał OKS 1945 Olsztyn, która bez większych problemów pokonał Garbarnię Kraków. Po wycofaniu się z ligi Sokoła Sokółki to krakowianie zamykają obecnie ligowe zestawienie. Jedną z bramek w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Filipek, który z siedmioma trafieniami na koncie jest współliderem klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców.

Od siedmiu meczów bez zwycięstwa pozostaje Jeziorak Iława. Zespół, który do niedawna znajdował się w ścisłej ligowej czołówce spadł już na 9. lokatę. Tym razem iławianie przegrali z Puszczą Niepołomice. Przyjezdni tego dnia sami wbili sobie nóż w plecy. Decydująca o losach meczu bramka padła w 70. minucie, a do własnej siatki trafił Mohammed Eid.

Z trzech punktów w sobotę cieszyli się także gracze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Spadkowicz z zaplecza ekstraklasy wygrał 2:0 z Wisłą Puławy. Jedynym zespołem, który zdołał zainkasować punkty na terenie rywala była w sobotę Pogoń Siedlce. Beniaminek wygrał skromnie z Wigrami Suwałki. Gola na wagę trzech punktów strzelił Adam Czerkas.

Wyniki sobotnich meczów 17. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Resovia - Motor Lublin 4:0 (1:0)
1:0 - Kantor 6'
2:0 - Falisiewicz (sam.) 59'
3:0 - Kantor 78'
4:0 - Piechniak 90'

OKS 1945 Olsztyn - Garbarnia Kraków 3:0 (1:0)
1:0 - Filipek 45'
2:0 - Biedrzycki 67'
3:0 - Michałowski 79'

Puszcza Niepołomice - Jeziorak Iława 2:1 (1:0)
1:0 - Janik 11'
1:1 - Kalkowski 55'
2:1 - Eid (sam.) 70'

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Puławy 2:0 (1:0)
1:0 - Stąporski 18’
2:0 - Kapsa 78'

Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 0:1 (0:1)
0:1 - Czerkas 20'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!