Premier League: Derby Londynu dla Tottenhamu

Po dwóch golach Gareth'a Bale'a i jednym Rafaela van der Vaarta Tottenham Hotspur pokonał w derbach Londynu Queens Park Rangers 3:1. Dzięki temu Koguty awansowały na piąte miejsce.

Bartosz Zimkowski

Już po pierwszej połowie podopieczni Harry'ego Redknappa prowadzili 2:0. Garteh Bale otworzył wynik spotkania, a 13 minut później inny pomocnik Rafael van der Vaart zdobył kolejną bramkę.

QPR przed tygodniem potrafiło wygrać w derbach Londynu z Chelsea, ale teraz przegrywało do przerwy 0:2. W 62. minucie rezerwowy Jay Bothroyd wlał nadzieję w swoich fanów w korzystny rezultat. Jednak rozgrywający bardzo dobrą partię Bale po raz drugi pokonał golkipera gości i ustalił tym samym wynik spotkania na 3:1.

Tottenham awansował na piąte miejsce, spychając Liverpool na szóstą lokatę. Koguty mają tyle samo punktów co czwarte Newcastle United. Natomiast Queens Park Rangers plasuje się na dwunastej pozycji i była to dla nich czwarta porażka w sezonie.

Tottenham Hotspur - Queens Park Rangers 3:1 (2:0)
1:0 - Bale 20'
2:0 - van der Vaart 33'
2:1 - Bothroyd 62'
3:1 - Bale 72'