Premier League: Man City nadal w formie, pięć goli w Londynie! (wideo)

Manchester City nadal wygrywa. The Citizens pokonali w Londynie Queens Park Rangers, ale nie bez problemów. Roberto Mancini do ostatniego gwizdka sędziego musiał drżeć o wynik.

Bartosz Zimkowski

Tradycyjnie włoski menedżer dokonał kilku zmian w składzie i na ławce posadził m.in. Samira Nasriego oraz Mario Balotelliego. W pierwszej połowie gra The Citizens nie układała się i nic dziwnego, że od 28. minuty gospodarze prowadzili 1:0. Zawalił w tej sytuacji sędzia liniowy, który zauważył faul na Jay'u Bothroydzie, ale tak naprawdę nie było go. Z rzutu wolnego dośrodkował Joey Barton i gola głową zdobył Heidar Helguson. Przed przerwą po pięknej, indywidualnej akcji Edin Dzeko doprowadził do wyrównania.

To był punkt zwrotny, ponieważ od tego momentu lider Permier League zaczął grać dużo lepiej. Kilka minut po zmianie stron geniuszem błysnął David Silva. Hiszpan świetnie przyjął sobie piłkę po czym uderzył nie do obrony. 21 minut przed końcem QPR doprowadziło do wyrównania. Głową uderzył Bothroyd, a Helguson tak uciekał z linii strzału, że futbolówka trafiła go w plecy i zmyliła Joe'a Harta. Goście domagali się odgwizdania pozycji spalonej Islandczyka, lecz nic takiego nie miało miejsca.

Man City i tak wygrał, ponieważ w tempo na dośrodkowanie Silvy nabiegł Yaya Toure i mocnym strzałem głową ustalił wynik spotkania na 3:2. The Citizens nadal mają pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem United.

Queens Park Rangers - Manchester City 2:3 (1:1)
1:0 - Bothroyd 28'
1:1 - Dzeko 43'
1:2 - Silva 52'
2:2 - Helguson 69'
2:3 - Yaya Toure 74'

QPR: Kenny - Young, Gabbidon, Ferdinand, Traore (90' Hill), Mackie (84' Smith), Barton, Faurlin, Wright-Phillips, Bothroyd (77' Puncheon), Helguson.

Man City: Hart - Richards, Savic, Lescott, Kolarov, Milner, Barry (75' Balotelli), Yaya Toure, Silva, Aguero (68' Johnson), Dzeko (88' Kolo Toure).

Żółte kartki: Barton (QPR) oraz Balotelli (Man City).