Polacy w Turcji: Kolejny gol "Grosika", drużyny Polaków w czołówce (wideo)

Wydarzeniem 10. kolejki Super Lig było zwycięstwo Sivassporu Kamila Grosickiego z liderem tabeli, Fenerbahce Stambuł, w którym swój udział miał polski skrzydłowy. "Grosik" przypieczętował wygraną Yigidos i zdobył swojego 4. gola w sezonie

Maciej Kmita

Prowadzenie dla Sivassporu (14. miejsce w tabeli, 7 punktów straty do lidera) zdobył w 37. minucie gry Michael Eneramo, a "Grosik" ustalił wynik meczu na 2:0 w 72. minucie. To jego 4. trafienie w tym sezonie - wcześniej trafiał do siatki w meczach z Antalyasporem, Kayserisporem (z rzutu karnego) i Besiktasem Stambuł

Zobacz gola Kamila Grosickiego z Fenerbahce Stambuł:

Drużyna Grosickiego zagrała dla innego "polskiego " zespołu, Trabzonsporu, który dzięki wpadce Żółtych Kanarków i swojemu zwycięstwu 2:1 z Kayserisporem zajmuje pozycję wicelidera i do prowadzących stambulczyków traci już tylko dwa punkty. Wygraną bordowo-niebieskim zapewnił fenomenalny w tym sezonie Burak Yilmaz. Reprezentant Turcji w 8. ligowym występie zdobył swoje gole nr "12" i "13", a przy jego drugim trafieniu udział miał Adrian Mierzejewski, który umiejętnie wyprowadził kontratak drużyny, wykończony przez Yilmaza.

Zobacz udział Adriana Mierzejewskiego w zwycięstwie Trabzonsporu (od 3:50):

Wciąż blisko szczytu utrzymuje się Instabul BB (4. miejsce, 3 punkty straty do lidera) Marcina Kusia. Teraz z Polakiem na środku defensywy stambulczycy bezbramkowo zremisowali z byłym mistrzem kraju, Bursasporem. Do Istanbul BB doszlusował też Manisaspor (5. miejsce, 3 punkty straty do lidera) Macieja Iwańskiego. Polaka tym razem jednak zabrakło w kadrze na wygrany 1:0 mecz z Antalyasporem.

Druga liga turecka, gdzie w barwach Konyasporu występują Mariusz Pawełek i Marcin Robak, w miniony weekend pauzowała.

Polacy w 10. kolejce Super Lig:

Paweł Brożek (Trabzonspor): na ławce rezerwowych w meczu z Kayserisporem (2:1)

Piotr Brożek (Trabzonspor): poza kadrą na mecz z Kayserisporem (2:1)

Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor): pełne 90 minut w meczu z Kayserisporem (2:1)

Kamil Grosicki (Sivasspor): od 1. do 83. minuty i gol w meczu z Fenerbahce Stambuł (2:0)

Maciej Iwański (Manisaspor): poza kadrą na mecz z Antalyasporem (1:0)

Marcin Kuś (Instabul BB): pełne 90 minut w meczu z Bursasporem (0:0)

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor): od 18. do 90. minuty z Kayserisporem (2:1)