Polacy w ligach zagranicznych

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramkę zdobył Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht Bruksela). Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 30 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Marcin Wasilewski strzelił bramkę w meczu z Sint-Truidense VV 3:1 (2:0). Polski obrońca rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 15. minucie. Dla reprezentanta Polski było to drugie trafienie ligowe w obecnym sezonie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z Norwich City (2:1)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Norwich City (2:1)
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - poza kadrą w meczu ligowym z Swansea City (1:0)

Championship
Tomasz Cywka (Derby County) - występ do 72. minuty w meczu ligowym z Hull City (0:2)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - rezerwowy w meczu ligowym z Ipswich Town (3:2)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z B&H Albion (3:0)

League One
Artur Krysiak (Exeter City) - 90 minut w meczu ligowym z Yeovil Town (2:2)

Austria

T-Mobile Bundesliga

Tomasz Wełnicki (Kapfenberger SV) - poza kadrą w meczu ligowym z SV Ried (1:3)
Konrad Gilewicz (FC Wacker Innsbruck) - poza kadrą w meczu ligowym z SV Mattersburg (1:1)

Belgia

Jupiter League

Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht Bruksela) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Sint Truidense VV (3:1)
Grzegorz Sandomierski (Racing Genk) - rezerwowy w meczu ligowym z KVC Westerlo (3:0)

Cypr

Protathlima A' Kategorias

Radosław Cierzniak (AS Alki Larnaka) - poza kadrą w meczu ligowym z Apollon (1:5)
Adam Stachowiak (AS Anorthossis Ammochostou) - rezerwowy w meczu ligowym z Anagennisi Deryneia (2:0)

Czechy

1. Gambrinus liga

Dawid Pietrzkiewicz (Banik Ostrawa) - 90 minut w meczu ligowym z 1.FK Pribram (0:2)
Łukasz Zejdler (Banik Ostrawa) - poza kadrą w meczu ligowym z 1.FK Pribram (0:2)
Mateusz Słodowy (FK Viktoria Zizkov) - występ do 74. minuty w meczu ligowym z Dynamo Ceské Budejovice (0:1)

II liga
Jakub Legierski (MFK Karwina) - nie wystąpił w meczu ligowym z Bohemians Praga (2:0)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (LOSC Lille Metropole) - rezerwowy w meczu ligowym z Toulouse (0:0)
Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - rezerwowy w meczu ligowym z Toulouse (0:0)
Damien Perquis (Sochaux) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Stade Brestois 29 (0:2)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - występ do 83. minuty w meczu ligowym z Valenciennes (1:2)

Ligue 2
Grzegorz Krychowiak (Football Club de Nantes Atlantique) - poza kadrą w meczu ligowym z ES Troyes (0:2)

Grecja

Alpha Ethniki

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z Panaitolikos (3:0)
Tomasz Wisio (Ergotelis Iraklion) - 90 minut w meczu ligowym z PAE AO Kerkyra (1:2)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - rezerwowy w meczu ligowym z Asteras Tripolis (2:0)
Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - poza kadrą w meczu ligowym z AEK (0:2)
Michał Stasiak (Skoda Xanthi) - rezerwowy w meczu ligowym z PAS Giannina (2:0)

Beta Ethniki
Arkadiusz Malarz (Panachaiki GE Patras) - 90 minut w meczu ligowym z Pierikos (0:2)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - z powodu kontuzji poza kadrą w meczu ligowym z De Graafschap (3:1)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z NEC (2:1)
Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z NEC (2:1)
Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z NEC (2:1)

Eerste divisie
Michał Janota (Go Ahead Eagles) - rezerwowy w meczu ligowym z Fortuna Sittard (2:1)
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Almere City (1:2)

Izrael

Premier Liga

Marcin Cabaj (Hapoel Beer-Sheva) - poza kadrą w meczu ligowym z Maccabi Petah Tikva (0:0)

Katar

Q-League

Euzebiusz Smolarek (Al-Khor) - 90 minut w meczu ligowym z Al Arabi (2:2)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - poza kadrą w meczu ligowym z Bayern (1:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Bayern (1:0)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - występ do 90. minuty w meczu ligowym z Bayern (1:0)
Adam Matuszczyk (FC Koln) - spotkanie z 1. FSV Mainz zostało przełożone.
Sławomir Peszko (FC Koln) - spotkanie z 1. FSV Mainz zostało przełożone.
Mateusz Klich (VfL Wolfsburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Hannover 96 (4:1)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Borussia M'gladbach (0:5)
Eugen Polański (1.FSV Mainz 05) - spotkanie z FC Koln zostało przełożone.
Artur Sobiech (Hannover 96) - rezerwowy w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (1:4)

2. Bundesliga
Sebastian Tyrała (SpVgg Greuther Fürth) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z FSV Frankfurt (4:0)
Marcus Piossek (Karlsruher SC) - poza kadrą w meczu ligowym z SC Paderborn 07 (1:2)

III liga
David Blacha (SV Sandhausen) - występ do 69. minuty w meczu ligowym z SC Preussen 06 Munster (2:0)

Norwegia

Tippeligaen

Piotr Leciejewski (SK Brann) - 90 minut w meczu ligowym z Lillestrom (2:0)

Rosja

Priemjer-Liga

Piotr Polczak (Terek Grozny) - 90 minut w meczu ligowym z Krylija Sowietow (0:0)

Rumunia

I liga

Łukasz Szukała (Universitatea Cluj) - 90 minut w meczu ligowym z CFR 1907 Cluj (1:3)

Szkocja

Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Inverness (2:0)
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - występ do 60. minuty w meczu ligowym z Dundee United (0:1)

Turcja

Superliga

Paweł Brożek (Trabzonspor Kulübü) - poza kadrą w meczu ligowym z Mersin Idmanyurdu (1:1)
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulübü) - poza kadrą w meczu ligowym z Mersin Idmanyurdu (1:1)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulübü) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Mersin Idmanyurdu (1:1)
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulübü) - występ od 64. minuty i asysta w meczu ligowym z Mersin Idmanyurdu (1:1)
Kamil Grosicki (Sivasspor) - 90 minut w meczu ligowym z Genclerbirligi SK (1:1)
Maciej Iwański (Manisaspor) - rezerwowy w meczu ligowym z Gaziantepspor (1:1)
Marcin Kuś (Istanbul Büyükşehir) - 90 minut w meczu ligowym z Antalyaspor (1:2)

Bank Asya 1. Liga
Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Giresunspor (0:0)
Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Giresunspor (0:0)

Ukraina

Premier-liha

Dawid Janczyk (PFK Ołeksandrija) - poza kadrą w meczu ligowym z Dynamo Kijów (0:4)
Wojciech Szymanek (Czornomorec Odessa) - 90 minut w meczu ligowym z Karpaty Lwów (2:2)

Persza Liha
Mariusz Lewandowski (PFK Sewastopol) - poza kadrą w meczu ligowym z Tytan Armyansk (2:0)

Walia

Walijska Premier League

Bartłomiej Fogler (Port Talbot Town FC) - 90 minut w meczu ligowym z Prestatyn Town (1:2)
Krzysztof Nalborski (Aberystwyth Town FC) - występ do 58. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Airbus UK (1:2)

Włochy

Serie A

Artur Boruc (Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z AC Milan (0:0)
Przemysław Frąckowiak (Atalanta BC) - poza kadrą w meczu ligowym z Siena (2:2)

Serie B
Błażej Augustyn (Vicenza Calcio) - z powodu urazu nie wystąpił w meczu ligowym z Nocerina (2:2)
Kamil Glik (Torino) - 90 minut w meczu ligowym z Crotone (0:0)
Bartosz Salamon (Brescia Calcio) - 90 minut w meczu ligowym z US Sassuolo Calcio (1:1)