LM: Świetne noty Polaków za mecz Arsenalu z Borussią! Zobacz asystę Lewandowskiego (wideo)

Żywy, szybki i obfitujący w sytuacje podbramkowe mecz zobaczyli kibice w Londynie. Istotną rolę odegrali w nim reprezentanci Polski, którzy dobrze wypadli na tle pozostałych zawodników. Szczęsny, Piszczek i Lewandowski zostali docenieni przez Anglików.

-> Wyniki i opis środowych spotkań Ligi Mistrzów <-

Oceny polskich piłkarzy kolejno od goal.com i skysports.com (w 10-stopniowej skali):

Wojciech Szczęsny - "7" i "7" - 21-latek zachowywał czyste konto w Lidze Mistrzów przez 334 minuty. Szczęsny bronił z dużym spokojem i wyczuciem, a poza tym dortmundczycy niepokoili go niezwykle rzadko. Wydawało się, że passa Polaka będzie trwała dalej, gdy w 92. minucie pokonał go Shinji Kagawa. Przy strzale Japończyka z 6 metrów nie miał jednak nic do powiedzenia. "Promieniował pewnością, dobrze komunikował się z defensywą i był potężną zaporą dla Dortmundu, gdy ten tylko zbliżył się pod jego bramkę. Nie miał jednak żadnej wyjątkowej interwencji" - napisano w podsumowaniu.

Łukasz Piszczek - "7" i "7" - prawy obrońca rozegrał świetne spotkanie rozegrał. Goal.com równie wysoką notę spośród mistrzów Niemiec przyznał tylko Kagawie! "Dał znakomite wsparcie na prawej flance i kilka razy był bliski stworzenia groźnej okazji pod bramką Arsenalu. Dobrze radził sobie z Gervinho" - podsumowano pierwszy w karierze występ 26-latka na Wyspach Brytyjskich. Notę Piszczka obniża nieco sytuacja z 50. minuty, gdy dał się ograć Alexowi Songowi. Trzeba jednak przyznać, że zwód Kameruńczyka był najwyższej jakości.

Robert Lewandowski - "6.5" i "7" - napastnikowi polskiej kadry po raz drugi nie udało się pokonać Szczęsnego. "Lewy" nie dostawał zbyt wielu podań. W 25. minucie oddał odważny strzał z dystansu, który przeszedł tuż obok słupka. W końcówce przytomnie zachował się w polu karnym i zaliczył asystę. "Nadzieja polskiej piłki była aktywna i żywa na początku, ale wyblakła odkąd w drugiej połowie grę zdominował Arsenal. Asysta Kagawy to dla niego tylko pocieszenie" - zrecenzowano występ 23-latka.

Oceny goal.com:

Arsenal: Szczęsny (7) - Koscielny (7), Mertesacker (7), Vermaelen (8), Santos (6) - Song (9), Ramsey (6), Arteta (7) - Walcott (7.5), van Persie (8), Gervinho (6).

Borussia: Weidenfeller (6.5) - Piszczek (7), Santana (6.5), Hummels (6), Schmelzer (6) - Leitner (5.5), Kehl (6.5) - Perisić (6.5), Kagawa (7), Grosskreutz (6) - Lewandowski (6.5).

Najciekawsze fragmenty meczu. Song ogrywa Piszczka od 0:15, asysta Lewandowskiego od 3:35: