Znakomita skuteczność Smolarka w Katarze, kolejny gol Polaka!

W meczu 9. kolejki katarskiej ekstraklasy trzeciego gola w rozgrywkach ligowych strzelił Ebi Smolarek. Gol byłego reprezentanta Polski nie uchronił jednak Al Khor przed poniesieniem czwartej porażki w sezonie.

Konrad Kostorz

Ebi Smolarek cieszy się pełnym zaufaniem trenera Alaina Perrina. W piątek w 9. kolejce po raz 9. zagrał w podstawowym składzie! Najkrótszy występ 30-latka trwał aż 68 minut.

Premierową bramkę były gracz Borussii Dortmund zdobył 23 września w 2. kolejce. Wówczas jego trafienie z 90. minuty zapewniło Al-Khor zwycięstwo 2:1 nad Al-Gharafa. Drugi gol autorstwa Smolarka miał miejsce zaledwie 6 dni temu w 8. kolejce, gdy zespół z Al-Khawr Stadium uległ 2:3 Al-Wakrah (Ebi strzelił w 30. minucie na 2:2).

W piątek były reprezentant Polski w 20. minucie pokonał golkipera Qatar SC. Dzięki temu Al-Khor prowadziło 1:0, ale ostatecznie poległo w stosunku 1:2 i po dziewięciu rundach z 3 wygranymi na koncie zajmuje 7. pozycję w 12-zespołowej tabeli Qatar Stars League.

Smolarek, który przeważnie występuje w roli ofensywnego pomocnika, radzi sobie dobrze, ale nie jest najlepszym strzelcem swojego zespołu. Jego rówieśnik, Moumouni Dagano, który w przeszłości występował w Genk i Sochaux, ma już na koncie 8 goli.