Premier League: Kolejne czyste konto Szczęsnego, Man Utd rozgromił Wilki

Wojciech Szczęsny zachował czyste konto, a Arsenal Londyn wygrał z Evertonem w 15. kolejce Premier League. Zwyciężyły także zespoły Liverpoolu i Manchesteru United. Czerwone Diabły rozbiły Wolverhampton Wanderers aż 4:1.

Bartosz Zimkowski

Zgodnie z przewidywaniami do bramki Arsenalu wrócił Wojciech Szczęsny. Zastąpił kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego, który i tak nie wystąpiłby w meczu Premier League. W pojedynku z Olympiakosem Pireus Arsene Wenger wystawił rezerwowy skład. Teraz zagrali najlepsi. Rywalem był Everton, a więc drużyna Davida Moyesa.

Od początku przewagę mieli gospodarze, którzy w razie zwycięstwa awansowaliby na czwarte miejsce. Mogą je stracić w poniedziałek, kiedy Chelsea Londyn zmierzy się z Manchesterem City. Arsenal długo jednak nie potrafił strzelić bramki The Toffees. Mijały minuty, pierwsza połowa, godzina meczu i wciąż był remis 0:0. Dopiero 20 minut przed końcem Robin van Persie ładnym wolejem dał Arsenalowi prowadzenie i jak się później okazało - zwycięstwo.

Bardzo pewnie wygrał Manchester United. Czerwone Diabły po środowej kompromitacji w Lidze Mistrzów tym razem ograły Wolverhampton Wanderers aż 4:1. Już w 17. minucie Luis Nani nie dał szans bramkarzowi. 10 minut później Wayne Rooney przełamał swoją strzelecką niemoc i trafił do siatki rywali. Był to pierwszy gol Rooneya w Premier League od 18 września. Wydawało się, że mistrzom Anglii nic się już nie stanie, jednak dekoncentracja tuż po przerwie wprowadziła nieco nerwowości. Steven Fletcher nie pozwolił zachować Davidowi De Gei czystego konta. Podopieczni Sir Alexa Fergusona szybko pokazali rywalom kto króluje na Old Trafford. Najpierw Nani, a później Rooney zdobyli bramki i Man Utd zwyciężył 4:1.

Skromne zwycięstwo odniósł Liverpool. Krytykowany w ostatnim czasie Luis Suarez zapewnił The Reds cenną wygraną nad Queens Park Rangers. Dzięki niej Liverpool minął w tabeli Newcastle United. Sroki przegrały na Carrow Road z Norwich City 2:4 i poniosły drugą z rzędu porażkę. Newcastle od czterech spotkań pozostaje bez wygranej.

Na własne życzenie przegrało ze Swansea City Fulham Londyn. Anty bohaterem został Clint Dempsey. Najpierw trafił do własnej siatki, a przy stanie 1:0 trzy minuty przed końcem nie wykorzystał rzutu karnego! Michel Vorm zatrzymał strzał Amerykanina. Gości dobił w doliczonym czasie gry Danny Graham.

W niedzielę zostaną rozegrane dwa kolejne mecze Premier League, a w poniedziałek Chelsea podejmie Manchester City.