Serie A: Juventus wygrał derby Piemontu i jest liderem, szczęśliwe zwycięstwo Interu na wagę awansu na 5. miejsce

Juventus kontynuuje świetną passę. Po zwycięstwie nad Novarą drużyna Antonio Conte ma na koncie 9 zwycięstw i 6 remisów i przewodzi tabeli. Inter przeżywał męki z Ceseną i ostatecznie wygrał tylko 1:0. W derbach Sycylią górą byli piłkarze z Katanii.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszych od 55 lat derbach Piemontu prowadzenie błyskawicznie objęli Bianconeri. Po podaniu Paolo De Ceglie na listę strzelców wpisał się Simone Pepe. Kolejne minuty to popis albańskiego bramkarza Samira Ujkaniego, który zatrzymał m.in. grającego nieoczekiwanie w wyjściowej "11" Alessandro Del Piero. Po zmianie stron nieco śmielej zaatakował beniaminek i Juve ratować musiał Gianluigi Buffon.

Wynik ustalił Fabio Quagliarella po dośrodkowaniu bohatera meczu, Pepe. Co ciekawe, 28-latek poprzedniego gola w Serie A zdobył dokładnie 364 dni wcześniej - 19 grudnia 2010 roku pokonał bramkarza Chievo, by w styczniu doznać bardzo groźnej kontuzji, która wykluczyła go z gry do końca sezonu.

Inter w poprzednim sezonie pokonał Cesenę 2:1, zdobywając oba gole w doliczonym czasie gry po uderzeniach Giampaolo Pazziniego. Tym razem Nerazzurri również długo męczyli się na Stadio Dino Manuzzi. W pierwszej części okazji nie wykorzystali Yuto Nagatomo oraz Philippe Coutinho. Niemoc przełamał dopiero po przerwie obrońca Andrea Ranocchia, któremu celnie na głowę dośrodkował Maicon. W końcówce niewiele brakowało, a Cesena odebrałaby drużynie Claudio Ranieriego 2 punkty. Groźnie uderzał Abdelkader Ghezzal, ale fantastycznym refleksem popisał się Julio Cesar.

Do małej niespodzianki doszło w derbach Sycylii. Niżej notowana Catania bez większych kłopotów uporała się z Palermo, a jedną z bramek strzelił cel transferowy Milanu, Maxi Lopez. Różowi nie mają najlepszej passy na Stadio Angelo Massimino. W poprzednim sezonie przegrali na terenie lokalnego rywala aż 0:4.

Ponownie ogromne kłopoty miała drużyna Alberto Malesaniego. Niewiele brakowało, a Rossoblu znów straciliby punkty i rozzłościli prezesa Enrico Preziosiego. Komplet punktów dla Genoi zdołał uratować jednak Argentyńczyk Lucas Pratto, strzelając premierowego gola w Serie A. Gdyby nie doliczony czas gry, sensacyjnej porażki z outsiderem z Lecce doznałaby Parma. Gialloblu po przerwie dwukrotnie zaskoczył David Di Michele, ale ostatecznie uratowali "oczko".