Puchar Niemiec: Obrońcy tytułu wyeliminowani w Moenchengladbach! Drużyna Polanskiego odpadła z IV-ligowcem (wideo)

Schalke nie wywalczy drugi z rzędu DFB-Pokal! Drużyna z Raulem i Huntelaarem przegrała z Gladbach. Bohaterem pojedynku został niesamowity Marco Reus. Dalej grają także Stuttgart, Hertha oraz rewelacyjny IV-ligowiec z dwoma graczami polskiego pochodzenia.

Konrad Kostorz

Do wielkiej sensacji doszło w Kilonii, gdzie w poprzednich kolejkach przegrały Cottbus (0:3) i Duisburg (0:2). Na wypełnionym po brzegi (ponad 10 tysięcy widzów) Holstein-Stadion IV-ligowiec uporał się z niedawnym pogromcą Bayernu! W 6. minucie głową własnego bramkarza pokonał Anthony Ujah. Później goście wcale nie mieli miażdżącej przewagi. Bezbłędnie spisywała się defensywa drużyny Thorstena Gutzeita, w której od 1. minuty grali pochodzący z Polski Rafael Kazior i Jarosław Lindner. Po przerwie Mainz pogrążył Steven Mueller, który z niewielkiego kąta pokonał Heinza Muellera. Eugen Polanski całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.

Prowadzona po raz pierwszy i ostatni przez Rainera Widmayera Hertha bez większych kłopotów pokonała Czerwone Diabły. Trzeba jednak przyznać, że przy stanie 1:2 goście mieli za sprawą Itaya Shechtera wymarzoną okazję do wyrównania. Ostatecznie pogrążył ich jednak pięknym uderzeniem Patrick Ebert.

Najciekawiej zapowiadał się pojedynek na Borussia Park. Gladbach chcieli wziąć rewanż na Schalke za ligową porażkę 0:1 na wyjeździe i od razu zaatakowali. W 18. minucie Juan Arango dopadł do bezpańskiej piłki tuż przed polem karnym i posłał ją obok zaskoczonego Larsa Unnerstalla. Drugi gol, którego zdobył niesamowity Marco Reus, był podobny do pierwszego. 22-latek przymierzył po ziemi z dystansu, a golkiper gości nawet się nie ruszył! Tuż po zmianie stron w ciągu kilkunastu sekund dwie żółte kartki ujrzał Klaas-Jan Huntelaar.

Gol Reusa na 2:0 dla Borussii:

Na 3:0 mógł podwyższyć Patrick Herrmann, jednak przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem. Tymczasem 20 minut przed końcem po niepewnej interwencji Marca-Andre ter Stegena po strzale Jose Jurado skuteczną dobitką popisał się Julian Draxler. W szeregi Borussii wkradło się sporo nerwowości, co próbowali wykorzystać grający w osłabieniu Koenigsblauen. Bliscy szczęścia byli Raul i Christian Fuchs. Schalke pogrążył po technicznym błędzie Unnerstalla Reus, uderzając do pustej bramki.

Jako ostatni w najlepszej "8" zameldowali się podopieczni Bruno Labbadii. Jak strzela się gole, przypomniał sobie Cacau, który w Bundeslidze raził nieskutecznością. Przy obu trafieniach asystował mu Cristian Molinaro.

Wyniki środowych spotkań 1/8 finału Pucharu Niemiec:

Hertha Berlin - FC Kaiserslautern 3:1 (1:0)
1:0 - Ramos 44'
1:1 - Shechter 51'
2:1 - Lasogga 59'
3:1 - Ebert 90'

Holstein Kiel (IV) - FSV Mainz 05 2:0 (1:0)
1:0 - Ujah 6' (sam.)
2:0 - S. Mueller 64'

Borussia Moenchengladbach - Schalke Gelsenkirchen 3:1 (1:0)
1:0 - Arango 18'
2:0 - Reus 56'
2:1 - Draxler 70'
3:1 - Reus 88'

Czerwone kartki: Huntelaar /47' za drugą żółtą/ oraz Jones /92' za drugą żółtą/ (Schalke).

-> Wyniki wtorkowych spotkań 1/8 finału Pucharu Niemiec <-

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)