Premier League: Man City rozbił Liverpool, zobacz koszmarny błąd Reiny! (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Manchester City pokonał w meczu 20. kolejki Premier League Liverpool 3:0. Koszmarny błąd popełnił Jose Reina, przepuszczając łatwy strzał Sergio Aguero. Wygrał również będący w czubie tabeli Tottenham Hotspur.

W tym artykule dowiesz się o:

The Citizens przystępowali do pojedynku z The Reds z porażką w ostatnim meczu z Sunderlandem. Na Stadium of Light mieli mnóstwo okazji strzeleckich, ale zawiodła ich skuteczność. Tym razem w spotkaniu z Liverpoolem dopisało im szczęście. W dziesiątej minucie łatwe do obrony uderzenie oddał Sergio Aguero. Jednak koszmarny błąd popełnił Jose Reina i Argentyńczyk mógł cieszyć się ze swojej czternastej bramki w sezonie (gola można zobaczyć w filmie poniżej).

Drugi cios podopieczni Kenny'ego Dalglisha dostali tuż po upływie drugiego kwadransa. Yaya Toure oddał dobry strzał głową i Reina po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Menedżer Liverpoolu miał na ławce powracającego po kontuzji Stevena Gerrarda oraz Craiga Bellamy'ego, Walijczyka, który ma na pieńku z Roberto Mancinim. Obaj pojawili się na murawie w drugiej połowie.

Tymczasem za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał środkowy pomocnik The Citizens Gareth Barry. Wydaje się jednak, że Mike Jones zbyt pochopnie sięgnął po drugi kartonik. Kilka chwil później w pole karne gości wpadł Yaya Toure i został sfaulowany przez Martina Skrtela. Sędzia wskazał na "wapno", a rzut karny wykorzystał James Milner.

Liverpool miał jeszcze okazje do zdobycia gola, ale wynik nie uległ już zmianie. The Reds zajmują dopiero szóste miejsce. Man City jest pierwszy i ma trzy punkty przewagi nad drugim Manchesterem United.