Puchar Króla: Pewne zwycięstwo Barcelony, Sociedad blisko przełamania fatalnej serii

Nie było niespodzianek w środowych spotkaniach 1/8 Pucharu Króla. Spokojne zwycięstwo nad Osasuną Pampeluną odniosła FC Barcelona, dzięki czemu jeszcze w styczniu powinniśmy doczekać się dwóch spotkań pomiędzy Dumą Katalonii i Realem Madryt. W środę po dublecie zaliczyli Cesc Fabregas i Lionel Messi, a trzy asysty zanotował Xavi Hernandez. Na własnym boisku wygrali również gracze Realu Sociedad.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Po wylosowaniu FC Barcelony trener Osasuny Pampeluna Jose Mendilibar stwierdził, że awans będzie praktycznie niemożliwy. Ekipa z Nawarry na Camp Nou prezentowała się bez zarzutów tylko do 14. minuty, kiedy to Xavi Hernandez znalazł na lewej stronie niepilnowanego Cesca Fabregasa, a ten bez problemów otworzył wynik meczu. Po chwili znów asystą popisał się jeden z kandydatów do Złotej Piłki, a były pomocnik Arsenalu Londyn fantastycznym lobem zdobył swojego 13 gola w tym sezonie.

Po bramce gospodarze dalej dominowali na boisku, a piłkarze Osasuny nawet nie potrafili przedostać się pod bramkę Jose Manuela Pinto. Duma Katalonii do przerwy miała aż 80 procent posiadania piłki, jednak przy 2-bramkowym prowadzeniu nie narzucała wielkiego tempa i spokojnie rozgrywała futbolówkę na połowie rywala.

Zobacz bramki ze spotkania Real Madryt - Malaga <-

Po godzinie gry na boisku pojawił się Lionel Messi, który treningi z resztą ekipy rozpoczął dopiero we wtorek. Po chwili Argentyńczyk świetnie minął dwóch rywali zagrał z klepki z Dani Alvesem i w sytuacji sam na sam z golkiperem trafił tuż obok słupka. Reprezentant Albicelestes ostatecznie doczekał się bramki tego wieczoru. Po dokładnej wrzutce Fabregasa głową pokonał Asiera Riesgo. W doliczonym czasie gry trzecią asystę zanotował Xavi, a z 15 metrów technicznym strzałem wynik ustalił Messi. Argentyńczyk w tym sezonie zdobył już 31 bramek we wszystkich rozgrywkach!

Już 19 lat na awans do ćwierćfinałów Pucharu Króla czekają kibice Realu Sociedad. W środę Baskowie poczynili duży krok, aby przełamać tę fatalną serię. Gospodarze zasłużenie wygrali 2:0 z Mallorką, a bohaterem ponownie został Imanol Agirretxe, który w poniedziałek przedłużył swój kontrakt do 2015 roku.

Real Sociedad - Real Mallorca 2:0 (1:0)
1:0 - Aranburu 17'
2:0 - Agirretxe 55'

FC Barcelona - Osasuna Pampeluna 4:0 (2:0)
1:0 - Fabregas 14'
2:0 - Fabregas 19'
3:0 - Messi 73'
4:0 - Messi 90+2'

FC Barcelona: Pinto - Alves, Mascherano, Puyol, Pique - Xavi, Busquets, Thiago - Fabregas (87' Keita), Pedro (60' Messi), Cuenca (74' Sanchez).

Osasuna Pampeluna: Asier Riesgo - Damia, Lolo, Sergio, Raitala - Cejudo (68' Lamah), Nekounam, Timor, Annunziata (84' Ibrahima), Torres (71' Punal) - Leka.

Żółte kartki: Fabregas, Cuenca (Barcelona) oraz Sergio, Nekounam (Osasuna).