Dwa gole i asysta Jelenia w Pucharze Francji! Nieudany powrót Perquisa

Walczący o miejsce w podstawowym składzie OSC Lille i udział w EURO 2012 Ireneusz Jeleń nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku 2012 roku. 30-letni napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu Coupe de France, a jego zespół zwyciężył 6:0.

Konrad Kostorz

Zespół Rudiego Garcii wystąpił przeciwko rywalowi z V ligi w ustawieniu 4-3-3. W ataku zagrali Joe Cole, Ireneusz Jeleń i Eden Hazard. Jedynie na ławce rezerwowych usiadł Ludovic Obraniak, który uskarżał się na drobną kontuzję i nie brał udziału w przedmeczowych treningach. Pomocnik domaga się od władz LOSC zgody na transfer do Bordeaux.

Mistrzowie Francji już przed przerwą zapewnili sobie zwycięstwo. Po zmianie stron przebudził się Jeleń i zamienił na gole podanie Hazarda, a po chwili popisał się asystą przy golu Cole'a. W 76. minucie były napastnik Auxerre ustalił wynik meczu po zagraniu Benoit Pedrettiego, minięciu golkipera przeciwników i strzale do pustej bramki.

Dla Jelenia, który w 29. minucie ujrzał żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego, były to gole numer 3. i 4. dla OSC Lille. Wcześniej trafił w Pucharze Ligi Francuskiej przeciwko Sedanowi oraz w rozgrywkach Ligue 1 w potyczce z Auxerre.

Kompletnie nie udał się natomiast Damienowi Perquisowi powrót po kontuzji. W pierwszym występie w 2012 roku stoper reprezentacji Polski znalazł się w wyjściowym składzie Sochaux, które nieoczekiwanie uległo aż 1:4 drugoligowej Bastii. 27-latek został zmieniony w 76. minucie.

Chantilly - OSC Lille 0:6 (0:2)
0:1 - Cole 21'
0:2 - Hazard 44' (k.)
0:3 - Jeleń 55'
0:4 - Cole 59'
0:5 - Cole 66'
0:6 - Jeleń 76'