Kw. Ligi Mistrzów: Sensacja w Brukseli, dwa gole Sosina

Kilkoma zaskakującymi rezultatami zakończyły się mecze w ramach 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. W Brukseli miejscowy Anderlecht sensacyjnie przegrał 1:2 z BATE Borysów, natomiast Glasgow Rangers także u siebie tylko bezbramkowo zremisowało z FBK Kowno. Wisła Kraków natomiast uległa na wyjeździe 1:2 Beitarowi Jerozolima. Warto zauważyć, iż dobrze w barwach Anorthosis zaprezentował się Sosin, który strzelił dwa gole, a jego klub nieoczekiwanie zwyciężył 3:0 z Rapidem Wiedeń.

Adam Kiołbasa

Anderlecht już do przerwy tylko bezbramkowo remisował z BATE, ale kiedy w 66. minucie wicemistrzom Belgii prowadzenie dał Gillet, wydawało się, że klub wygra mecz. 120 sekund później jednak fatalnie zachował się Marcin Wasilewski. Nie dość, że Polak sprokurował rzut karny, który na bramkę zamienił Krivets, to do tego został wyrzucony z boiska. W 75. minucie co prawda siły się wyrównały, ale mimo to właśnie ekipa z Białorusi zadała decydujący cios.

Zawiedli także Rangersi. Finaliści ostatniej edycji Pucharu UEFA po niezbyt dobrym meczu tylko bezbramkowo zremisowali z FBK Kowno, przez co ich sytuacja przed rewanżem nie jest zbyt ciekawa.

Do sporej niespodzianki doszło na Cyprze, gdzie Anorthosis Famagusta pewnie pokonał 3:0 Rapid Wiedeń. Warto odnotować, że Łukasz Sosin zdobył dla swojego klubu dwie bramki.

Nie zawiodła Artmedia Bratysława. Mistrzowie Słowacji bez żadnych problemów ograli w Finlandii 3:1 Tampere United.

Nie zawiodło Fenerbahce, które pewnie i zasłużenie pokonało 2:0 MTK Budapeszt. Panathinaikos Ateny z kolei zaaplikował Dinamo Tbilisi trzy bramki i także nie stracił żadnej.