"Kuba" znów błysnął formą, Piszczek zainaugurował 2012 rok, "Lewy" z kontuzją

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W drugim tegorocznym meczu kontrolnym Borussii wystąpiło dwóch Polaków. Znakomicie wypadł Jakub Błaszczykowski, choć na listę strzelców wpisywali się jego koledzy. Co może niepokoić, na murawie w ogóle zabrakło Roberta Lewandowskiego.

Jak wynika z relacji tekstowej gazety Ruhr Nachrichten, Robert Lewandowski, który w sobotnim sparingu ze Standardem Liege wpisał się na listę strzelców, przed meczem odczuwał ból śródstopia i z tego powodu Juergen Klopp nie mógł desygnować go do gry. Nie wiadomo jak poważny jest uraz gwiazdy Borussii.

Od 1. minuty na boisku zameldowali się Łukasz Piszczek, dla którego był to pierwszy występ w 2012 roku, oraz Jakub Błaszczykowski. W 22. minucie "Kuba zaliczył asystę przy trafieniu Ivana Perisicia. Zagranie Polaka było tak dobre, że Chorwat tylko dopełnił formalności. To pokazuje, że forma Kuby wyraźnie zwyżkuje. W ciągu tygodnia błyszczał na treningach" - skomentowali niemieccy dziennikarze.

Kapitan biało-czerwonych wraz z Mohamedem Zidanem zapewnili Borussii pewne zwycięstwo. "Błaszczykowski i Zidan spisali się rewelacyjnie. Defensywa nie miała żadnych problemów" - napisano w komentarzu do pierwszej połowy. Po zmianie stron Polaków zabrakło już na murawie, a gra mistrzów Niemiec nieco się popsuła.

15 stycznia "polska" Borussia weźmie udział w turnieju halowym w Duesseldorfie, a trzy dni później w próbie generalnej przed meczem ligowym z HSV (22 stycznia) zmierzy się z Rot-Weiss Oberhausen. Borussia Dortmund - FC Elche 5:1 (4:0) 1:0 - Zidan 11' 2:0 - Perisić 22' 3:0 - Zidan 33' 4:0 - Zidan 40' 4:1 - Subotić 62' (sam.) 5:1 - Kringe 85'