Ruch przegrał, Fornalik zły po sparingu

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W pierwszym w 2012 roku meczu Ruch przegrał z trzecioligowym Rozwojem Katowice. Szkoleniowiec Niebieskich Waldemar Fornalik nie krył po spotkaniu irytacji osiągniętym rezultatem.

Porażką 0:1 w meczu kontrolnym z Rozwojem Katowice piłkarze Ruchu zainaugurowali mecze w 2012 roku. Po grze irytacji z osiągniętego wyniku nie krył trener chorzowian Waldemar Fornalik . - Nie możemy się usprawiedliwiać tym, że był to nasz pierwszy mecz w roku. Przegrywać spotkań z zespołami z niższych lig po prostu nie można. Mam spory materiał do przemyśleń po tym pojedynku - stwierdził trener 14-krotnych mistrzów Polski.

Gdy Piotr Stawarczyk (na zdjęciu z prawej) przebywał na boisku, to Ruch gola nie stracił

W spotkaniu z Rozwojem w szeregach Niebieskich zabrakło zmagających się z niegroźnymi urazami Rafał Grodzicki  i Łukasza Burligi. W zespole testowani byli Arkadiusz Lewiński z Puszczy Niepołomice oraz Robert Chwastek, ostatnio grający w Wiśle Płock. Decyzją Fornalika pierwszy z wymienionych wyjedzie z Ruchem na zgrupowanie, natomiast były piłkarz pierwszoligowca, póki co trenować będzie w zespole Młodej Ekstraklasy.

Dodajmy, że jedynego gola w meczu rozgrywanym 3x30 minut zdobył w drugiej tercji Damian Sadowski. Pojedynek odbywał się w trudnych warunkach, na sztucznej murawie.

W poniedziałek Niebiescy wyjadą na sześciodniowe zgrupowanie do Kamienia koło Rybnika. Na zakończenie obozu podopieczni Waldemara Fornalika spotkają się z Polonią Bytom.   Rozwój Katowice - Ruch Chorzów 1:0 (0:0, 1:0)

1-0 - Sadowski 54'

Skład Ruchu Chorzów: Pesković - Szyndrowski, Djokić, Stawarczyk, Josl - Grzyb, Straka, Malinowski, Zieńczuk - Abbott, Jankowski. (II  tercja) Perdijić - Lewczuk, Lewiński, Djokić, Josl - Janoszka, Lisowski, Grzelak, Smektała - Stefański, Piech. (III tercja) Matras - Lewczuk, Lewiński, Staszowski, Kołodziejski - Smektała, Włodyka, Grzelak, Chwastek - Kwiatowski, Stefański.