Bundesliga: Schalke dogoniło Bayern, Peszko zawiódł, Sobiech tylko na ławce

VfL Wolfsburg po dokonaniu 8 transferów wygrał na inaugurację rundy wiosennej. Zwycięstwo nad FC Koeln nie przyszło jednak Wilkom łatwo. Bez kłopotów zwyciężyło za to Schalke, które ma już tylko samo "oczek" co Bayern. Rozczarował mecz w Hoffenheim.

Konrad Kostorz

Schalke efektownie rozpoczęło rundę wiosenną. Już w 3. minucie do siatki trafił w podbramkowym zamieszaniu Joel Matip, któremu asystował kapitan Benedikt Hoewedes. Stuttgart mocno rozczarowywał na Veltins-Arena i po zmianie stron stracił drugiego gola. Tym razem w roli asystenta wystąpił rezerwowy Julian Draxler, którego centrę głową na gola zamienił Kyrgiakos Papadopoulos. W 67. minucie powinno być 3:0, ale skutecznością nie błysnął walczący o koronę króla strzelców Klaas-Jan Huntelaar. Później gości pogrążył jednak rewelacyjny 18-letni Draxler.

Arcyciekawie z racji wzmocnień dokonanych przez Wilki zapowiadał się pojedynek w Wolfsburgu. Felix Magath od 1. minuty posłał w bój aż 4 nowe nabytki. Po przeciwnej stronie stanęli m.in. Sławomir Peszko, Lucas Podolski i wracający po dłuższej przerwie Milivoje Novaković. W pierwszej części lepsze okazje mieli podopieczni Stale Solbakkena, ale dobrze spisywał się Diego Benaglio.

Bezbarwnie prezentował się "Peszkin", który został zmieniony w 63. minucie przez Mato Jajalo. Ta roszada ostatecznie nie wyszła jednak Koziołkom na dobre, bo 12 minut przed końcem Christian Traesch idealnie zacentrował do rezerwowego Sebastiana Poltera, który "główką" pokonał Michaela Rensinga. 20-latek został bohaterem VfL tak samo jak w 17. kolejce, gdy Wolfsburg pokonał 1:0 Stuttgart!

Cenne zwycięstwo w walce o utrzymanie odniosła Norymberga, dla której bramkę zdobył 21-letni Alexander Esswein, któremu podał Timmy Simons. Przy trafieniu Dominika Maroha asystę zaliczył nowy nabytek Der Club, Adam Hlousek. Goli zabrakło na Rhein-Neckar Arena w Sinsheim. Goście nie wygrali już 9. kolejnego meczu w lidze, ale biorąc pod uwagę ich osłabienia remis z Wieśniakami nie jest złym rezultatem. Trener Mirko Slomka nie zdecydował się na wpuszczenie na murawę Artura Sobiecha.

Rzutem na taśmę w meczu o "6 punktów" zwyciężył Freiburg. Co ciekawe zwycięskiego gola zdobył 18-letni absolutny debiutant Matthias Ginter występujący na pozycji obrońcy. Asystował mu również defensor, pozyskany kilka dni temu Michael Lumb!